Barcelona obległa w Levante po szalonym meczu ucieczki od tytułu

W Hiszpanii trwa szalony wyścig o tytuł. Podczas gdy cztery najlepsze zespoły nie podjęły decyzji między sobą w bezpośrednich konfrontacjach podczas 35. rundy Ligi Hiszpańskiej – Barcelona przeciwko Atletico Madryt (0: 0) i Real Madryt przeciwko Sewilli (2: 2) – Barcelona udała się do Walencji, aby Zmierz się z Levante na stadionie Ciutat de València we wtorek wieczorem, w imieniu 36. rundy mistrzostw Hiszpanii. Blaugrana miała jeden cel: wznowić karierę do przodu, aby chwilowo zdominować La Liga i tym samym marzyć o zdobyciu tytułu mistrza Hiszpanii. Aby potwierdzić utrzymanie Granotes 14 na początku tej gry, Paco López skomponował 5-4-1 z samym Miramonem i jego kapitanem Moralesem i Martim. Ze swojej strony Ronald Koeman ponownie sprzymierzył się 3-5-2 z Pique, Lenglet i De Jong, a także duetem Griezmann-Messi w ataku, a Dembele pozostał w prawym tłoku.

Po tym ogłoszeniu

Pierwsza okazja nadeszła bardzo szybko, gdy De Jong odzyskał piłkę na prawo od Levante, aby zaserwować Pedriemu w wycofaniu się, ale Hiszpański reprezentant wyskoczył z kadru (2). Następnie, trzy minuty później, ten sam duet dla nowego ostrzeżenia o klatkach budynku: De Jong wyrwał długi czas, aby służyć w pullbacku Pedri, który tym razem natknął się na bramkarza przeciwnika, autora wspaniałej parady (piąta). Po tak dużym starcie dla Blaugranas, Granotes nieco mocniej uderzyli w piłkę, nie będąc niebezpiecznym, tak odległa próba dla Moralesa (17). Gdy Barcelona balansowała, Messi wstał i wspaniale zajął pozycję Alby, aby oszukać Fernandesa i otworzył wynik (0-1, 26), strzelając 29. gola w tym sezonie w lidze hiszpańskiej.

Levante nie poddał się i niepokoił Barcelonę

Osiągnięcie wystarczające do wyzwolenia Katalończyków, bardziej odważne, o czym świadczą próby Alby (28), a następnie Messiego (29). Barcelona naciskała na przerwę i logicznie nagradzała. Dzięki doskonałemu wyciągnięciu Dembélé, autora Pięknego skoku z prawej, Pedri musiał tylko strzelić piłką do siatki, aby podwoić zakład (0-2, 34). Po przerwie ekipa Messiego nadal była głodna, a Polga uciekła w okolice, nie wpływając tym samym na celność (47). Levante zdominował skórę i mimo marnowania piłki podpisał kontrakt z De Jongiem (56.), całkowicie odwrócił tę część pozycji, dzięki podparciu Moralesa, który strzelił pierwszą bramkę głową (1-2, 57. miejsce) i następnie. Świetny strzał z lewej flanki po stracie piłki do Messiego (2-2, 59.). Zasłużył na remis, ale miał tę przewagę, że obudził Barcelonę, która odzyskała przewagę dzięki klinicznemu strzałowi Dembele z prawej strony pola karnego (2-3, 64). Mistrz świata Francji podpisał szóstą bramkę w tym sezonie w lidze.

READ  Ogromna tyrada Franka Hayesa pod adresem jego graczy

Pomimo tej nowej funkcji na tablicy wyników, kataloński klub wykazał się odrobiną spokoju, a Levante, który lubi dręczyć wielkie nazwiska w La Liga w tym sezonie (zwycięstwo w Madrycie, 4 punkty na 6 z Atletico Madryt), grał część. Szczęście, nawet próbując złapać punkt. I to nie powinno się wydarzyć. Po zagraniu Dest, Toño zobaczył triumfalne dośrodkowanie Sergio Leona, po czym Pique przeciął ścieżkę i oszukał Ter Stegena (3-3, 83). Wynik już się nie ruszył, a pod koniec meczu Majnoon obie drużyny rozdzieliły się z rzędu, co jest dość logiczne po 90 minutach. Barcelona (drugie miejsce, 76 punktów), która wciąż traci cenne punkty w wyścigu o tytuł, wraca do Realu Madryt i jeden punkt za Atletico Madryt. Ale Blaugrana szczególnie traci okazję, by zdobyć krzesło La Liga, które może już nie istnieć, dwa dni po zakończeniu. Levante (13. miejsce, 40 punktów), który ma 4 porażki w ostatnich 5 meczach, mógłby być zadowolony z tego punktu i naprawdę awansuje do elity w mistrzostwach Hiszpanii w przyszłym sezonie.