Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gospodarka.  Polska jest na wyciągnięcie ręki

Gospodarka. Polska jest na wyciągnięcie ręki

Polska to jego sprawa. Nikola Jerzyk (27 l.) przeprowadził się tam po raz pierwszy osiem lat temu w ramach wolontariatu europejskiego. Doświadczenie trwa tylko 3 miesiące, ale będzie na tyle przekonujące, że po powrocie do Francji, po uzyskaniu Certyfikatu BTS w Negocjacjach i Relacjach z Klientami, będzie starał się jak najszybciej wyjechać ponownie. „Zapisałem się na nowy wolontariat na 8 miesięcy i odkryłem, że można kontynuować naukę lokalnie w języku angielskim. » Ponieważ w tym czasie młody człowiek z północy Mozeli nie władał językiem polskim. Uzyskał dyplom licencjat z zarządzania biznesem na Uniwersytecie Łódzkim w semestrze, w którym miał kontakt z „całą ziemią!” Byli ludzie z Dubaju, Francuzi, Anglicy itd. To byłby ostateczny spust. Skoro Polska jest taka atrakcyjna, to to dlatego, że kraj jest zamożny. Musimy zostać! Wyjaśnieniem tej ekscytacji jest dynamika polskiej gospodarki, która od prawie piętnastu lat notuje imponujące wyniki, a obecnie nadal wykazuje najbardziej zadowalający wzrost PKB w strefie euro. Gospodarka Co więcej, jest jeszcze wiele do zrobienia… co nie umknie Nikoli Jerzykowi i jego partnerowi Julianowi Aiello. „Szybko zauważyliśmy, że rośnie liczba obcokrajowców zatrudnianych w polskich firmach, a nawet w firmach mających siedzibę w Polsce, ale nie nie było żadnego serwisu rekrutacyjnego działającego na poziomie ogólnopolskim – wyjaśnia młody biznesmen.

Ani jedno, ani drugie: Dwóch przyjaciół, którzy są jednocześnie pracownikami, połączyli swoje umiejętności – biznesowe i informatyczne – i w 2013 roku stworzyli job-poland.com, wypełniając tym samym pustkę. „Byliśmy pierwsi w tej dziedzinie, co pozwoliło nam szybko się rozwijać. Już w drugim miesiącu osiągaliśmy zyski!” – potwierdza młody Mosuli. Co prawda wolumen sprzedaży na razie jest jeszcze skromny – 10 000 euro w zeszłym roku – ale perspektywy są doskonałe.” W 2015 roku powinniśmy pomnożyć tę liczbę przez cztery.” Cel, który stał się bardziej realistyczny, odkąd polska spółka ekspatywna Spółka Cywilna, która wspiera platformę, uzupełniła swoją ofertę. „Przez uruchamiając rentflatpoland.com, urozmaiciliśmy i wzbogaciliśmy naszą ofertę poprzez badania O mieszkalnictwie/wynajmie. „Formalność”, która dla osoby przyjeżdżającej do nowego kraju może być bardzo skomplikowana. Nasza siła: Świadczymy tę usługę na terenie całego kraju, czego nie robiła wcześniej żadna inna lokalizacja w Polsce. »

READ  Caroline Garcia, Królowa Warszawy

Przygoda obu młodych mężczyzn nie byłaby możliwa bez udogodnień, jakie zapewniła polska administracja na założenie firmy, co potwierdza Nikola Jerzyk. „Główną trudnością był język. Właściwie na początku był trochę skomplikowany i musieliśmy wszystko szczegółowo wyjaśniać. Ale kiedy firma już powstanie, nie ma się czym martwić, bo wszystko staje się nieistotne: nie ma nudy reklamy, żadnych niespodzianek związanych z podatkami.” Albo coś w tym stylu. Otrzymujemy stałą stawkę 230 euro miesięcznie i oczywiście podatek od zysków. Ale tutaj również jest bardzo miękka i wynosi stałe 19%.

Po prostu nie potrzebuje szoku i zapewne nie jest całkiem obca dynamice gospodarki narodowej.

„Szybko zauważyliśmy dużą liczbę rekrutowanych obcokrajowców i brak serwisu rekrutacyjnego działającego na szczeblu krajowym”.