Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google zachęca Apple do uczynienia iMessage kompatybilnym z Androidem

Apple uczynił iMessage niezbędnym narzędziem do wysyłania SMS-ów dla amerykańskich nastolatków. The Washington Post napisał długi artykuł analizujący to zjawisko i w którym Google oficjalnie zachęca Apple do zapewnienia kompatybilności iMessage z Androidem.

Google zachęca Apple do uczynienia iMessage kompatybilnym z Androidem

Właśnie opublikowano Washington Post Długi post poświęcony iMessage. Ten dokument śledzi dane i inne dokumenty, które zostały opublikowane w trakcie Wielki proces sądowy między Apple i Epic.

Przede wszystkim Apple kilka lat temu podjął strategiczną decyzję o ograniczeniu iMessage do ekosystemu Apple. Craig Federighi, dyrektor programowy Apple, powiedział w prywatnym e-mailu z 2013 r.: (…) Obawiam się, że iMessage na Androidzie zostanie użyty do usunięcia [un] Przeszkoda dla rodzin iPhone’ów, które chcą kupić telefony z Androidem dla swoich dzieci Tim Cook, trzy lata później w innym e-mailu, powiedział Przeniesienie iMessage na Androida wyrządzi nam więcej szkody niż pomocy ».

Użytkownicy Androida

Użytkownicy Androida „zielony”

Oczywiście to działa, Apple był w stanie stworzyć sieć społecznościową bez faktycznego jej tworzenia. Użytkownicy Androida mogą wymieniać wiadomości SMS/MMS z użytkownikami Apple, ale te wiadomości są wyświetlane w innym kolorze. Oznacza to, że wiele funkcji iMessage nie jest dostępnych, takich jak memoji na przykład.

Użytkownicy iMessage są

Użytkownicy iMessage są „niebiescy”

Oczywiste jest, że kultura IMessage jest osadzona w większej strategii Apple polegającej na łączeniu sprzętu, oprogramowania i usług w świecie zwanym Prywatny ogród Zachęca to ludzi do płacenia dużych pieniędzy za stosunkowo drogi sprzęt i do pozostawania wiernym swojej marce.

W pełni zaawansowane funkcje zarezerwowane dla użytkowników iMessage

W pełni zaawansowane funkcje zarezerwowane dla użytkowników iMessage

W Stanach Zjednoczonych ta strategia się opłaca: wśród amerykańskich konsumentów 40% używa iPhone’ów, ale wśród osób w wieku 18-24 lata ponad 70% to użytkownicy iPhone’ów (źródło: Consumer Intelligence Research Partners). Prowadzi to do presji społecznej wśród młodych ludzi, co jest odpowiednikiem uprzywilejowanej sieci społecznościowej, która blokuje użytkowników.

READ  Le télescope przestrzen James-Webb est est arrivé à destination, à 1,5 miliona kilometrów na Terre

« Rozwiązania są już wdrożone i zachęcamy Apple do dołączenia do reszty branży mobilnej. »

Hiroshi Lockheimer, starszy wiceprezes ds. platform i ekosystemów w Google, wykorzystał ten artykuł w Washington Post, aby zachęcić Apple do zapewnienia kompatybilności iMessage z Androidem: Rozwiązania są już wdrożone i zachęcamy Apple do przyłączenia się do reszty branży mobilnej we wdrażaniu ich. Wierzymy, że ludzie powinni mieć możliwość komunikowania się ze sobą bez sztucznych granic. Nie musi tak być. ».

Blokada Apple iMessage to dobrze udokumentowana strategia. Wykorzystywanie presji rówieśników i zastraszania jako sposobu na sprzedaż produktów jest nieszczere w przypadku firmy, której człowieczeństwo i równość są istotnym elementem marketingu. Dzisiaj obowiązują normy, aby to naprawić. https://t.co/MiQqMUOrgn

– Hiroshi Lockheimer 8 stycznia 2022

Wśród rozwiązań są wyraźnie RCS. Rodzaj ulepszonego SMS-a, RCS pozwala na wzbogacenie konwersacji poprzez dodanie opcji, takich jak wysyłanie zdjęć lub filmów w wysokiej rozdzielczości, tworzenie dyskusji grupowych, dzielenie się sytuacją, możliwość zobaczenia, czy odbiorca przeczytał naszą wiadomość i czy jest aktualnie pismo. Prawdopodobnie już korzystasz z RCS nie zdając sobie z tego sprawy.


Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Będziesz mógł czytać nasze artykuły i pliki oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.