Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Główne drogi są zamknięte

Mobilizacja nasiliła się we wtorek, 23 listopada 2021 r., w drugim dniu strajku generalnego zorganizowanego przez około dwadzieścia związków zawodowych. Powstały liczne zamknięcia, które znacząco zakłócają ruch na drogach.


Port Pointe de Greaves (Fort de France), Pont de la Lizard, Carrefour Mahult (Lamentin), von Hague (Schulcher), od samego rana we wtorek (23 listopada 2021 r.) ustawiono różne punkty wyłączenia miejsce na głównej wyspie dróg.

Przed SARA (Société Anonyme de Raffinerie aux Antilles) w Lamintine© Fabrice Devremont

  • Rondo przewoźnika między Lamentin i Ducos,
  • region Lézarde au Lamentin,
  • Rondo Mahulta w Lamintine,
  • Port Pointe des Grives w Fort-de-France,
  • Dillon
  • Zwolennik Hagi w Schulcher
619cc6b081512_securite.jpg

Blokada przed CGSS (Generalny Fundusz Ubezpieczeń Społecznych Plamintine)© Fabrice Devremont

Po dniu mobilizacji związek ogłosił, że ruch nabierze rozpędu.

Używamy naszych środków. Kiedy twój głos nie jest słyszany, a nawet zanim cię usłyszą, patrzy się na ciebie z góry. Przypominam, że związki zawodowe 20 organizacji związkowych wydały zawiadomienie pozwalające na podjęcie dyskusji tym, którzy go otrzymują. Gubernator przepuścił te pięć dni. Pierwszego dnia zmagań staramy się zrobić coś trochę elastycznego, ale on nas nie wita. Więc doszliśmy do tego celu.

Bertrand Campus, Sekretarz Generalny Komisji Nauki, Technologii, Inżynierii i Matematyki

Strażacy zostali wezwani do kilku pożarów na drogach publicznych. Pożary zaobserwowano między innymi regionami Dillon i Saint Therese w Sort-de-France.

Ponadto starcia między czterdziestoma zamaskowanymi kierowcami a policją doprowadziły do ​​wystrzelenia ostrej amunicji przez niektórych kierowców.