Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Globalna aktualizacja pandemii

Opublikowano we wtorek 23 listopada 2021 o 19:25

Nowe pomiary, nowe raporty i najważniejsze informacje: aktualizacja najnowszych wydarzeń związanych z pandemią Covid-19 na całym świecie.

– W Europie WHO obawia się 700 000 dodatkowych zgonów –

Światowa Organizacja Zdrowia wyraziła we wtorek zaniepokojenie „uściskiem” COVID-19 w Europie, który może spowodować dodatkowe 700 000 zgonów na kontynencie, ponieważ nowe ograniczenia zdrowotne wywołały oburzenie.

Jeśli spełnią się ponure prognozy Światowej Organizacji Zdrowia, wiosną łączna liczba zgonów spowodowanych epidemią na starym kontynencie wzrośnie do 2,2 mln.

– Waszyngton odradza wyjazdy do Niemiec i Danii –

Władze USA zaleciły Amerykanom unikanie podróży do Niemiec i Danii, które są mocno dotknięte nową falą epidemii rozprzestrzeniającą się w Europie.

– Nowa przemoc na Gwadelupie –

Rząd chciał zamknąć swoje drzwi we wtorek w obliczu nieustających aktów przemocy na Gwadelupie pomimo posiłków policji i żandarmerii.

Chociaż piąta noc przemocy była cichsza niż poprzednia, według hrabstwa była naznaczona prawdziwymi kulami wystrzelonymi w organy ścigania i ministrów spraw wewnętrznych Geralda Darmanina i księcia Sebastiana Licornu.

„Przywrócenie porządku publicznego jest warunkiem wstępnym każdej dyskusji” – powiedział Darmanin.

– Policja i strażacy rozstrzelani na Martynice –

Na Martynice, gdzie w poniedziałek rozpoczął się strajk generalny, elementy sił bezpieczeństwa i strażacy w nocy z poniedziałku na wtorek otrzymały „pociski” i „kilkakrotnie pociski 9mm”, ale nie było ofiar. PSD w Fort-de-France.

– Zachęcanie do prób innowacyjnej szczepionki –

Opublikowane we wtorek badanie potwierdziło, że pierwsze próby szczepionki przeciwko Covid-19, która zależy od rodzaju odporności innej niż ta, na którą kierowane są konwencjonalne szczepionki, wykazały zachęcające wyniki w stymulowaniu odpowiedzi immunologicznej.

– Badanie wykazało, że leczenie przeciwciałami nie jest rozstrzygające –

READ  Grupa Siedmiu zobowiąże się do rozdysponowania miliarda dawek do biednych krajów”.

Badanie ogłoszone przez Hospitals of Paris (AP-HP) we wtorek wykazało, że Sarilumab, przeciwciało w leczeniu ciężkich postaci Covid-19, nie zapobiega zgonom w ciągu kilku dni po jego podaniu.

– Europejski regulator oczekiwał decyzji w sprawie tabletu Merck –

Europejski regulator zapowiedział, że w ciągu kilku tygodni podejmie decyzję w sprawie wniosku o pozwolenie na wprowadzenie do obrotu na rynku europejskim pigułki Covid firmy Merck, Molnupiraviru, sprzedawanej pod nazwą Lagevrio.

„Europejska Agencja Leków rozpoczęła ocenę wniosku o pozwolenie na dopuszczenie do obrotu doustnego leku przeciwwirusowego Lagevrio (Molnupiravir)” – podała Europejska Agencja Leków.

– Wojsko niemieckie planuje wprowadzić obowiązek szczepień dla żołnierzy –

Według Ministerstwa Obrony niemiecka armia, Bundeswehra, przygotowuje się do dodania szczepionki przeciw Covid-19 do listy obowiązkowych szczepień dla swoich żołnierzy w czasie, gdy Niemcy stoją w obliczu odrodzenia wirusa.

– Izrael: Rozpoczyna się szczepienie dzieci w wieku pięciu lat –

Izrael rozpoczął kampanię szczepienia dzieci w wieku od pięciu do jedenastu lat, stając się jednym z pierwszych krajów, po Stanach Zjednoczonych, które obniżyły wiek otrzymania szczepionki w celu zmniejszenia epidemii.

Izraelski rząd planował rozpocząć kampanię szczepień we wtorek, ale od poniedziałku wieczorem dawki zostały podane małym dzieciom.

– Ponad 5,15 miliona zabitych –


Epidemia spowodowana wirusem Corona zabiła co najmniej 5 156 563 osób na całym świecie od końca 2019 r., wynika z raportu przygotowanego przez AFP z oficjalnych źródeł w południe.

Stany Zjednoczone są najcięższym krajem z 772 344 zgonami, wyprzedzając Brazylię (612 782), Indie (466 147), Meksyk (292 524) i Rosję (266 579).

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), biorąc pod uwagę wzrost zgonów bezpośrednio i pośrednio związanych z Covid-19, szacuje, że ogólna liczba ofiar epidemii może być dwa do trzech razy wyższa niż obliczona na podstawie oficjalnych danych.

READ  Szanse na znalezienie ocalałych są „bliskie zeru”