Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gigantyczny żółw galapagos, o którym uważa się, że wymarł 100 lat temu, powrócił na powierzchnię!

Uważano, że wyginął na zawsze: naukowcy właśnie to potwierdzili Żółw Ogromny Znaleziony w 2019 roku na wyspie Fernandina Należy doOcean Chelonoidis phantasticus, Ostatnia próbka została zarejestrowana na Wyspach Galapagos w 1906 roku. Uniwersytet Yale opublikował wyniki analizy Dziedziczny Od żółwia i jej to potwierdził ADN Dobrze pasuje do próbki z 1906 roku. George, ostatni przedstawiciel Chelonoidis AbingdoniI Zmarł bez wnuków w 2012 roku Brak kojarzenia z samicami podobnego gatunku.

Gigantyczny żółw Chelonoidis phantasticus on jest Endemiczny Od Fernandina, niezamieszkana wyspa o powierzchni 638 km2 Z Wysp Galapagos, a Archipelag Słynie z wulkanicznego regionu na Oceanie Spokojnym dzikie zwierzęta I jego unikalne rośliny na świecie. Z piętnastu gatunków Gigantyczny żółw Występuje endemicznie na wyspach Galapagos, dwie z nich wymarły, a dwanaście jest zagrożonych wyginięciem (piętnasta nie została jeszcze oficjalnie opisana). Około 100 lat samica żółwia mieszka obecnie w ośrodku rozrodu na wyspie Santa Cruz, ponieważ naukowcy ustalili, że na obszarze, na którym żyje, nie ma wystarczającej ilości pożywienia. Kolejna wyprawa jest już zaplanowana na wyspę Fernandina w celu poszukiwania innych okazów. W takim przypadku można by rozważyć rozmnażanie: żółw może dożyć nawet 200 lat, więc nadal pozostawia dobre lata dla naszego stulecia.

Żółwie zostały znalezione dwa lata temu na wyspie Fernandina w archipelagu Wysp Galapagos (Ekwador) i są gatunkiem Chelonoidis phantasticus. © Opiekun

READ  Władimir Putin oskarża Kijów o „używanie terroryzmu przeciwko każdemu, kto mu się nie podoba”