Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gamekyo: Blog: Forspoken PC

Alex Battaglia przedstawia techniczną recenzję Forspoken od DF, sprawdzając, czy trudna premiera wersji na PS5 została ułatwiona dla platformy PC. Pomimo ekscytującego włączenia DirectStorage w celu przyspieszenia ładowania i wielu opcji graficznych, w tym dwóch wariantów RT, jest tu kilka głębokich wad, które należy naprawić.

0:02 Wprowadzenie
0:35 Wstępne wrażenia i menu ustawień
1:20 Pytania RSF, DLSS, XeSS i TAA
Problemy z dynamiczną rozdzielczością 4:20 (po patchu 1/31)
5:30 dzielenie się zmienną stawką (VRS)
6:03 Opcje śledzenia promieni: cienie i AO 10:03 Inne błędy i dziwactwa
11:21 Testy czasu ładowania DirectStorage, więcej dziwactw
15:26 Wydajność, „zoptymalizowane” ustawienia i problemy z VRAM
19:16 Finał Dołącz do programu

Ze swojej strony gram w grę na PS5 i generalnie jestem mile zaskoczony, zarówno pod względem graficznym, jak i gameplayowym! Jeśli nie jest to dobry JRPG, eksploracja i ogrom tekstur popychają cię do ciągłego odkrywania i badania tego wszechświata, z pomocą wysokiej jakości ścieżki dźwiękowej, VF, który tak bardzo kocham i dobrej rozgrywki walki.

Jedyne minusy: dość pusty świat, nawet jeśli jest to uzasadnione scenariuszem, z częstymi bestari i naprawdę wysoką ceną zakupu na PS5 jak na PC, bo 79,99 € za grę !

Na koniec zauważamy, że wersja na PC ładuje się szybciej dzięki Direct Storage niż wersja na PS5, z 4,1 sekundy w porównaniu do 4,42 sekundy na PS5 (tylko jeśli masz bardzo dobry procesor, nie marz o tym), ale jest też podatna na więcej błędy i awarie. Implementacja Ray Tracingu wydaje się być wadliwa (na PS5, podobnie jak na PC) i ostatecznie nie jest tak użyteczna i wizualna jak ta… Wersja na PC nadal obsługuje 4K 60 klatek na sekundę, ale zabrakło jej budżetu. A więc! W końcu wersja na PS5 nie radzi sobie źle ^^!

READ  Orange kładzie kres Femtocell, widzi UFC-Que Choisir „krok wstecz dla tysięcy subskrybentów”

Wahałem się, czy kupić tę grę na PC, ale dzięki 1660 Ti wrażenia z gry wydawały się tak ograniczone… Pozostanę przy Overwatch 2, Fortnite, League of Legends i Valorant na moim komputerze!