Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Głowa dziwnego niedźwiedzia na Marsie: niesamowite odkrycie sfotografowane przez NASA

Głowa dziwnego niedźwiedzia na Marsie: niesamowite odkrycie sfotografowane przez NASA

Zdjęcie obiegło cały świat za pośrednictwem sieci społecznościowych. Ale trzeba przyznać, że to zdjęcie jest niesamowite.

Jak gigantyczny rysunek na powierzchni Marsa. Odkrycie datuje się na grudzień 2022 r., ale amerykańska agencja kosmiczna NASA opublikowała zdjęcie w środę, 25 stycznia.

Odnosimy wrażenie, że oglądamy rysunki przedstawiające dość uroczą głowę niedźwiedzia. Okrąg zarysowuje głowę, oczy i pysk, które wydają się wyłaniać z ziemi, jakby były odlane w trójwymiarowym kształcie.

Dziwne ujęcie od czasu opublikowania bawiło wielu internautów, nawet jeśli interpretacja takiego rysunku nie jest w żaden sposób spowodowana obecnością człowieka.

naukowe wyjaśnienie

Według amerykańskich badaczy z University of Arizona rysunek tego niedźwiedzia pochodzi z kilku elementów geologicznych.

Wysunęli oni tezę, że oczy to w rzeczywistości dwa doły, że pysk odpowiada zrujnowanemu wzgórzu oraz fakt, że te elementy geologiczne leżą w środku kolistej szczeliny – ograniczającej głowę – z pewnością za sprawą zakopanego krateru uderzeniowego pokrytego złoże lawy.

Zrzut ekranu dzięki Hirise Project

Zdjęcie zostało zrobione przez kamerę Hirise satelity NASA, który krąży wokół Marsa od 2006 roku. Le Figaro.

Ta kamera wysokiej rozdzielczości – czego dowodem jest zdjęcie – ma przygotowywać do kolejnych misji na Czerwoną Planetę.

READ  Podgląd Elden Ring: le GOTY de 2022?