Frankowski i Polska pokonali Tanzo i Austrię z wąską głową

W Albanii i Danii, odpowiednio, dwaj gracze RC, Przemysław Frankowski i Kevin Danso, mieli zupełnie inne wieczory, jeden z nadzieją na zakwalifikowanie się, a drugi oglądający porażkę swojej drużyny z ławki.

Trzy punkty z angielskiego

Wtorkowy wieczór może być punktem zwrotnym w grupie I, choć Polsce będzie potrzebna większa sytuacja, aby uzyskać jedyny bezpośredni dostęp do kolejnego Pucharu Świata. Do Anglików dołączyli Węgry (1-1), Presmislav Frankovsky. A Polska wyszła z szoku grupy w Albanii. Wchodząc dwadzieścia minut przed końcem, tłok RC Lens Sviedersky strzelił jedynego gola w meczu sześć minut po swoim wejściu (1-0). Po tym decydującym zwycięstwie Polacy zajęli drugie miejsce za Albańczykami, trzy punkty za Anglią, która na kolejnej przerwie zmierzy się z Albanią.

RC Lens: Wykończenia w stylu Kalimuvento i Espoire

Jak na Austrię, kampania rundy kwalifikacyjnej w Katarze jest bardzo niska. W Danii Kevin Danzo – pozostawiony na ławce – i jego partnerzy spotkali się z tą samą historią, co wszyscy, którzy do tej pory mierzyli się z Danem w tym, co wydaje się bezbramkowym remisem. Austriacy, którzy na początku drugiej tercji pokonali Maehle 1:0, stracili czwartą porażkę w ośmiu meczach, siedem punktów za Szkocją i nie wystąpią na kolejnym mundialu.