Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francja nakłada nowe ograniczenia COVID-19 wraz ze wzrostem Omicron

Francja ogłosiła nowe środki przeciwdziałania nowemu koronawirusowi (Covid-19) w celu powstrzymania wzrostu liczby infekcji w związku z rosnącym na całym świecie niepokojem związanym z szybkim rozprzestrzenianiem się zakaźnego wariantu Omicron.

Francuski premier Jean Castiel powiedział niedawno, że od 3 stycznia obowiązkowa będzie praca w domu przez co najmniej trzy dni w tygodniu dla tych, którzy mogą, podczas gdy publiczne zgromadzenia będą ograniczone do 2000 osób w pomieszczeniach i 5000 osób na imprezach plenerowych. . Poniedziałek.

Spożywanie żywności i napojów będzie zabronione w środkach transportu publicznego – w tym na długich drogach – a także w kinach, teatrach i obiektach sportowych. W barach i restauracjach wszystkie potrawy i napoje należy spożywać siedząc, a nie stojąc.

Castex powiedział, że nowe zasady będą obowiązywać przez co najmniej trzy tygodnie, ale w sylwestra nie będzie godziny policyjnej, a szkoły zostaną ponownie otwarte zgodnie z planem na początku stycznia.

Środki te pojawiły się po tym, jak Francja odnotowała ponad 100 000 przypadków wirusa Covid-19 w sobotę w ciągu jednego dnia, po raz pierwszy od wybuchu epidemii.

Według stołecznej służby zdrowia, więcej niż jedna na 100 osób w regionie paryskim uzyskała w zeszłym tygodniu pozytywny wynik testu. Większość nowych infekcji jest powiązana z Omicronem, który według ekspertów rządowych stanie się dominującym szczepem we Francji w nadchodzących dniach.

Castix podkreślił, że szpitalne oddziały intensywnej terapii nie są obecnie przepełnione, ponieważ ponad 90 procent dorosłych we Francji jest w pełni zaszczepionych, choć ostrzegł, że kraj toczy teraz „wyścig z czasem”, aby przyspieszyć wprowadzanie szczepień przypominających. zauważony. Niezbędne do ograniczenia dystrybucji nowej zmiennej.

„Wiem, że to brzmi jak niekończący się film, ale rok temu rozpoczęliśmy naszą kampanię szczepień i teraz jesteśmy wśród najlepiej zaszczepionych i najlepiej chronionych ludzi na świecie” – powiedział na konferencji prasowej po spotkaniu gabinetu.

READ  COVID-19: Michael Symes zaraził się wirusem pomimo pełnego harmonogramu szczepień

Rządy europejskie podejmują działania

W innych krajach Europy również wiele innych krajów zdecydowało się wdrożyć nowe środki w odpowiedzi na rozprzestrzenianie się wirusa Omicron, który, jak wykazały badania, jest znacznie bardziej zaraźliwy, ale łagodniejszy niż poprzednie wersje koronawirusa.

Holandia zamknęła już wszystkie nieistotne sklepy, restauracje i bary, a także zamknięte wydłużone wakacje szkolne, co w dużej mierze oznacza kolejne zamknięcie.

W Belgii nowe środki weszły w życie w poniedziałki i weekendy, zakazano zakupów w dużych grupach, a w okresie świątecznym zamknięto kina i sale koncertowe.

Grecja ogłosiła również dodatkowe środki po odnotowaniu 9300 przypadków w poniedziałek, największą liczbę nowych infekcji w ciągu jednego dnia.

Od 3 stycznia maski o wysokim stopniu ochrony lub podwójne maski będą obowiązkowe w supermarketach i w transporcie publicznym; Miejsca rozrywki zostaną zamknięte o północy, a pojemność zostanie zmniejszona do 10% m.in. na stadionach piłkarskich.

Jednak inne części Europy zdecydowały się nie nakładać dalszych ograniczeń.

W Polsce, 38-milionowym kraju, w którym dzienna liczba ofiar śmiertelnych przekracza obecnie 500, obecnie zamknięte kluby nocne będą mogły zostać ponownie otwarte w sylwestra, ponieważ rząd nie chce działać wbrew życzeniom wielu. Wyborcy sprzeciwiali się wirusowi i obowiązkowym ograniczeniom. Szczepionki.

Tymczasem rząd Wielkiej Brytanii wykluczył w tym roku jakiekolwiek dalsze działania w Anglii, mimo że w ostatnich dniach odnotowane infekcje wielokrotnie przekroczyły 100 000.

I podczas gdy liczba zgonów z powodu COVID-19 w Europie rośnie, Rosja przybędzie w 2022 roku z niewielkimi lub żadnymi ograniczeniami. Kilka środków ostrożności zostanie zniesionych podczas dziesięciu dni wolnych od sylwestra.

Omicron rośnie na całym świecie

W ostatnich dniach firma Omicron ścigała się również w wielu innych częściach świata, grożąc przeciążeniem szpitali, zdławieniem planów podróży i wpłynięciem na gospodarki już dotknięte pandemią.

Prezydent Joe Biden ostrzegł w poniedziałek, że szpitale w Stanach Zjednoczonych mogą wkrótce zostać „zalane”, ponieważ najbardziej dotknięty kraj świata zmaga się ze wzrostem liczby nowych przypadków koronawirusa. W ciągu ostatnich dwóch dni w całym kraju potwierdzono ponad 200 000 codziennych infekcji.

READ  Lester Piggott, legenda wyścigów konnych, trafił do szpitala w Szwajcarii

W innym miejscu władze chińskiego miasta Xi’an zaostrzyły w poniedziałek ograniczenia w celu powstrzymania tamtejszej epidemii koronawirusa.

Indonezyjskie władze ds. zdrowia poinformowały we wtorek, że kontynuują śledzenie kontaktów po odkryciu pierwszego lokalnego przypadku Omicron w kraju.

W Australii władze odnotowały we wtorek kolejną rekordową liczbę przypadków epidemii Omicron, gdy głowy państw spierały się o lokalne kontrole graniczne.

Obawy narosły również w Strefie Gazy, gdzie palestyńscy urzędnicy powiedzieli w niedzielę, że zidentyfikowali pierwszy przypadek Omicron w pasie osieroconym.

Tymczasem liczba potwierdzonych infekcji w Argentynie prawie podwoiła się od poniedziałku od piątku do 20 263, co stanowi najwyższy dzienny wynik od prawie sześciu miesięcy.