Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Finlandia rozpoczęła budowę ogrodzenia wzdłuż części swojej granicy z Rosją

Finlandia rozpoczęła budowę ogrodzenia wzdłuż części swojej granicy z Rosją

Kilka dronów zostało zestrzelonych w Rosji

To nie pierwszy raz, kiedy drony zostały zestrzelone na terytorium Rosji, ale po raz pierwszy samolot został zestrzelony pod Moskwą. Gubernator tego regionu Andriej Worobiow powiedział, że dron rozbił się w pobliżu miasta Gubastovo, około 100 kilometrów na południowy wschód od stolicy. „Celem był prawdopodobnie obiekt cywilny, który nie został uszkodzony”.napisał na Telegramie. Nie podał żadnych innych szczegółów, ale wieś Gubastovo znajduje się w pobliżu gigantycznej tłoczni gazu Gazprom. „Żadnych ofiar, żadnych zniszczeń na ziemi”.Dodał Andrei Vorobyov, potwierdzając jednocześnie, że służby bezpieczeństwa (FSB) i inne „właściwe organy” Radzili sobie z sytuacją. Regionalne Ministerstwo Energii potwierdziło, powołując się na agencję informacyjną RIA Novosti, że upadek tego drona niczego nie spowodował. „stan kryzysu” oraz że sieć dystrybucji gazu działała ” zazwyczaj „.

Ponadto rosyjskie wojsko twierdziło, że w nocy z poniedziałku na wtorek zestrzeliło dwa ukraińskie drony, które atakowały infrastrukturę cywilną w południowo-zachodniej Rosji. „Reżim kijowski próbował atakować dronami obiekty infrastruktury cywilnej w obwodzie krasnodarskim i w Republice Adygei”potwierdzone przez rosyjskie Ministerstwo Obrony oświadczenie. Dwa drony (…) Została zneutralizowana Powiedział, że nie wyrządzając nikomu krzywdy.

Władze innego rosyjskiego regionu, graniczącego z Ukrainą obwodu briańskiego, również poinformowały rano, że został tam zestrzelony ukraiński dron. spowodował wypadek „Bez obrażeń, bez uszkodzeń”.uspokoił gubernator obwodu briańskiego na Telegramie, Aleksander Bogomaz. Według gubernatora regionu szczątki trzech dronów znaleziono w nocy na ulicach osiedli mieszkaniowych w Biełgorodzie, stolicy regionu o tej samej nazwie, który graniczy z Ukrainą. Wiaczesław Gładkow.

Od rozpoczęcia rosyjskiego ataku na Ukrainę w lutym 2022 r. miejscowości i infrastruktura w rosyjskich regionach graniczących z tą byłą republiką radziecką były wielokrotnie atakowane, zwłaszcza przez drony, często śmiertelne, które Moskwa przypisuje ukraińskiej armii. Według Moskwy kilka rosyjskich baz lotniczych, setki kilometrów od frontu, zostało trafionych przez ukraińskie drony. Pod koniec grudnia 2022 r. armia rosyjska twierdziła, że ​​trzech jej żołnierzy zginęło od wraku zestrzelonego ukraińskiego drona, który zbliżał się do bazy lotniczej w obwodzie saratowskim, 500 km od granicy z Ukrainą.

READ  Na Islandii nowa erupcja wulkanu Sundhingjokajijar