Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fiat planuje produkować samochody elektryczne w Polsce

Zautomatyzowana grupa Fiat Chrysler (FCA) poinformowała we wtorek, że zmodernizuje swoją fabrykę w południowej Polsce i rozpocznie produkcję samochodów elektrycznych do połowy 2022 roku. Modele marek Jeep, Fiat i Alfa Romeo „Wykorzystuje najbardziej zaawansowane systemy sterowników, z których niektóre są w pełni elektryczne„Zostanie wyprodukowany w fabryce Taichi zlokalizowanej na śląskim polu minowym” – poinformował panel w oświadczeniu.Aranżacje już się rozpoczęły», Odnosi się do tego tekstu.

Ta grupa nie określa kwoty inwestycji ani liczby nowych miejsc pracy, które można utworzyć. Komitet FCA na mocy porozumienia z rządem RP „Możliwość skorzystania z ulg podatkowych„Fabryka w Taichi, która obecnie zatrudnia 2500 osób, wyprodukowała w 2019 roku 263176 pojazdów, w tym Fiata, Abartha i Lancia. Łącznie FCA zatrudnia w Polsce około 6400 osób i eksportuje większość swojej produkcji” – powiedział.

Ogłoszenie FCA pojawiło się zaledwie kilka tygodni po ogłoszeniu, że zbuduje pierwszą najnowocześniejszą fabrykę samochodów elektrycznych w Javorsnow, do której rzucono kamień z Taichi. Zakład w Javorsno, który docelowo ma produkować 200 000 pojazdów rocznie, ma rozpocząć produkcję do 2024 r., Zatrudniać około 3000 osób i stworzyć 12 000 dodatkowych miejsc pracy u dostawców i podwykonawców.

Wartość polskiej inwestycji szacowana jest na około dwa miliardy miejsc (450 milionów euro), podczas gdy pula dla projektu polskiej marki samochodów elektrycznych Isera może wynosić pięć miliardów miejsc.

W zależności od węgla Polska zobowiązała się, że ostatnia kopalnia osiągnie cel zerowej emisji netto UE do 2049 r. I stara się zastąpić obecne 80 000 kopalń.