Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wirus koronowy: izolacja narodowa w Polsce od 28 grudnia

WARSZAWA (Reuters) – Polska nałoży ogólnopolską izolację od 28 grudnia do 17 stycznia, podczas której wszystkie hotele, stoki narciarskie i centra handlowe będą zamknięte – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Nietzsky.

Polski system opieki zdrowotnej, który boryka się z drugą falą infekcji koronawirusem, jest bliski wzbogacenia, z ponad 27 000 nowych przypadków zachorowań dziennie, osiągając szczyt w listopadzie.

Adam Nidzheilsky ostrzegł przed trzecią falą epidemii, która może nadejść wraz z nowym rokiem i wezwał Polaków do zachowania czujności.

„Wzywam wszystkich Polaków do wzięcia odpowiedzialności za siebie i swoich bliskich, ale wiem, że te telefony nie pomogą” – powiedział na konferencji prasowej.

Chociaż nie nałożono żadnych nowych ograniczeń na Boże Narodzenie, minister ogłosił wprowadzenie godziny policyjnej od 19:00 31 grudnia do 6:00 1 stycznia, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Zapowiedział również 10 dni izolacji dla osób korzystających z transportu publicznego w celu powrotu do domu.

(Pod redakcją Alana Charlischa, Aliji Pitaka i Pavela Florkievicha, wydanie francuskie: Flora Gomez, Jean-Michel Bellot)

READ  Trzeźwe środki w Hiszpanii i Polsce