Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Festiwale w Awinionie, Cannes, Vieille Charrose, spotkania w Arles… Zanurz się z nami w letniej kąpieli kulturalnej

Zacznijmy od zasłony uniesionej z boku croisette.. czerwony dywan i cekiny? Nie całkiem…

Pandemia i jej następstwo, przełożenie Festiwalu Filmowego w Cannes na lipiec, miałoby zabawne konsekwencje, by wszystkich zdenerwować.

Różni goście .. Wyjdź z saudyjskich miliarderów i rosyjskich lalek, którzy zrobili wysokość pałaców. Żadnych lub niewiele amerykańskich gwiazd, azjatyckich niespodzianek, tych wszystkich plotek o ciele, które stały się wydarzeniem na Croisette i że Lazurowe Wybrzeże przyjechało zobaczyć paradę samochodem lub pieszo, z aparatem lub telefonem w ręku. Uchwyć chwilę wieczności.

Znudzeni menedżerowie tarasów i hoteli …

Ze względu na brak widoczności nie zainstalowano paneli, które tradycyjnie montowano na plażach. Wszyscy zastanawiają się, czy w tym roku odbędzie się uroczystość, która ich wypolerowała – druga strona festiwalu. “Gdzie idziesz jutro?” – Śpię… ”

Paparazzi są ukarani… Na dachach, gdzie zwykle w Wielkanoc TV i paparazzi przychodzą do dekoracji (widok na morze), gwiazdy pocą się krwią i wodą, co nie jest dobre dla skóry i nie jest straszne dla ekranu .

Zagubieni, dziennikarze i kinomani… Zapomnijcie o kartkach (białych, różowych, żółtych lub niebieskich) oznaczających stopień hierarchii – tolerancję, pierwszeństwo – wejścia do kin. Teraz wszyscy są równi (lub prawie) przed internetem, próbując zarezerwować miejsce na czas.

„Słyszę gwizdkiThierry Frémaux, dyrektor generalny festiwalu Tak, jest opóźnienie i przepraszamy za to, ale nie pikaj, ci kolesie, którzy są zajęci robieniem tego wszystkiego, wykonują świetną robotę. ” klaskać.

Sieroty wreszcie amatorzy… “Czy mogę zrobić ci zdjęcie?” – Nie, zapewniam, że nie jestem François Morel. “

Od naszego specjalnego korespondenta Laurenta Carpentiera