Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hulusi Akar spotkał się ze swoim polskim odpowiednikiem, Mariuszem Błaszczakiem

Minister Obrony Narodowej Hulusi Akar rozmawiał z polskim ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem.

Obaj ministrowie zorganizowali wspólną konferencję prasową po bezpośrednich i bezpośrednich spotkaniach delegacji, które odbyły się w ministerstwie.

Hulusi Akar podkreślił związek “przyjaźni i sojuszu” między dwoma krajami i powiedział, że podczas spotkań omawiał kwestie dwustronne, regionalne, obronności i bezpieczeństwa.

Akar zapowiedział, że będą rozwijać współpracę, omawiając BSP produkowane przez Turcję i kontynuując prace nad dostawą.

„Poparcie Polski dla naszego kraju w ramach zobowiązań NATO wobec Turcji jest dla nas bardzo ważne i znaczące. Morski samolot patrolowy, który Polska wysłała do Turcji, jest ważnym symbolem i przejawem naszej współpracy” – powiedział.

Akar wskazał, że wykonano niezbędne prace, aby w nadchodzącym okresie elementy tureckie prowadziły misje dla Policji Lotniczej w Polsce.

Polski minister obrony Błaszczak mówił także o uzbrojonych dronach, które kupią od Turcji.

“Bardzo się cieszę, że podpisaliśmy umowę na zakup dronów Bayraktar. Te uzbrojone drony są bardzo dobrej jakości. Co najważniejsze, są to systemy, które zostały przetestowane i okazały się skuteczne.” System obronny… To prawdziwa broń z prawdziwą amunicją, która dociera do celu.”

Błaszczak podziękował Akarowi za zainteresowanie i zaprosił go do Polski.

READ  Zobacz, jak zmarły perkusista Megadeth, Nick Menza, prowadził swoją ostatnią klinikę perkusyjną dwa lata przed śmiercią - Marseille News