Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fernando Santos (ex-Portugalia) wraca na ławkę rezerwowych w Polsce

Fernando Santos (ex-Portugalia) wraca na ławkę rezerwowych w Polsce

Były trener Portugalii Fernando Santos został mianowany szefem reprezentacji Polski podczas oficjalnej ceremonii, która odbyła się dziś, we wtorek, w Warszawie. „Od dziś jestem Polakiem-Ogłosiłeś? Jestem jednym z Was i mam zaszczyt kontynuować tutaj swoją pracę trenerską„.”To był trudny wybór, ale wybraliśmy najlepszychZe swojej strony podkreślił prezes PZPN Cesare Kuleza. Naszym pierwszym celem jest zakwalifikowanie się do Pucharu Europy„.

Nowy trener zastąpi Czesława Mishnjevica, który został zwolniony w zeszłym miesiącu po doprowadzeniu Orłów do 1/8 finału Pucharu Świata w Katarze, gdzie zostali wyeliminowani (3:1) przez przyszłą finalistę Francji. Polska zajęła drugie miejsce w swojej grupie, za obrońcą tytułu Argentyną (2:0), po pokonaniu Arabii Saudyjskiej (2:0) i remisie z Meksykiem (0:0).

Fernando Santos prowadził drużynę Lusitanii od 2014 roku aż do swojej rezygnacji w zeszłym miesiącu po szokującej porażce Portugalii (1:0) w ćwierćfinale Pucharu Świata z Marokiem. Dał Portugalii pierwszy poważny tytuł, koronując się na mistrza Europy w 2016 r. we Francji, a następnie wygrał Ligę Narodów w 2019 r. na własnym terenie. Jednak jego kadencję zniweczyły również eliminacje w 1/8 finału Mistrzostw Świata 2018 i Euro 2020.

READ  Osaka rozpoczyna sezon zwycięstwem Melbourne