Granada przejmuje kontrolę nad Barceloną w meczu, który jest świadkiem wielu zwrotów akcji w lidze hiszpańskiej

Dzięki zwycięstwom Atletico i Girony Barcelona może w niedzielny wieczór zrobić dobry krok w rankingach. Granada, mimo spadku, dokonała małego wyczynu, kontrolując drużynę Barcelony po meczu, który był świadkiem wielu wzlotów i upadków (3-3).

Barcelona otworzyła wynik pierwszym strzałem Lamina Yamala. Frenkie de Jong posłał piłkę prawym pasem, Joao Cancelo kozłował za nogę podporową i posłał dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek, z którego pobiegł 16-letni Hiszpan, który rozprostował nogę do wykończenia. (1-0, 14).

Mistrzowie piłki, ale bez zagrożenia, drugi strzał, próba Roberta Lewandowskiego została obroniona na linii bramkowej i dochodząc dopiero w 41. minucie, Katalończycy zostali złapani przed końcem pierwszej połowy znakomitą połową z woleja w górny róg Rijkaarda Sancheza (1-1, 43).

Atakując ostro, partnerzy Fayuta Mwasy wykorzystali przewagę po godzinie gry, gdy niecelny strzał głową środkowego obrońcy Pau Kuparsiego trafił pod nogi Mirto Uzuniego, który posłał z bliskiej odległości do Facundo Pellistri (1-2, 60. minuta). Prowadzenie nie trwało jednak długo, gdyż Lewandowski po mocnym strzale zza pola karnego wyrównał mocnym uderzeniem zza pola karnego (2-2, min. 63), po czym Ignasi Mikel po raz kolejny wyprowadził Granadę na prowadzenie główką (2-3, min. 66).

READ  Historyczne zwycięstwo Leandro Rediego

Ponieważ jednak do końca mówiło się, że ten mecz będzie szalony, Yamal ponownie zdobył bramkę, odbierając piłkę dwadzieścia metrów od bramki przeciwnika, po czym oddał mocny strzał (3-3, 81). Pomimo licznych prób, w tym zderzenia Marka Guillota z Lewandowskim w kasku w doliczonym czasie gry, Barcelonie nie udało się zapobiec wynikowi, w wyniku którego traci pięć punktów do drugiego miejsca i trzy punkty za Atletico, podczas gdy Granada pozostaje na prowadzeniu ze stratą siedmiu jednostek. .