Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fern: “Moje ciało, moje wybory, zamknij się!” “

Feministyczna grupa Vogue na demonstracji w Rennes. (© DR)

ten Grupa kobiet Fougere Bierze pióro i przekazuje swój punkt widzenia mediom i świadomości w obronie prawa do aborcji.

To jest pełny tekst.

“25 września: Dzień podstawowego prawa do dobrowolnej aborcji w celu przerwania ciąży na świecie. Prawo do aborcji, prawo do aborcji to prawo do dysponowania własnym ciałem i fundamentalna wolność wyboru, czy poczęcie dziecka, czy nie dla wszystkich kobiet i osób z macicą”.

25 września jest okazją do przypomnienia, że ​​prawo do aborcji jest nadal prawem (do przywrócenia) zwycięstwa, obrony i stosowania przez walkę na świecie, w Europie i we Francji.

„Etyka sumienia moralnego”

We Francji, ponad 40 lat po uchwaleniu ustawy z 17 stycznia 1975 r., znanej jako Ustawa o zasłonie, prawo do aborcji stwarza wiele nierówności i przeszkód w jego wdrażaniu. Nierówność geograficzna w dostępie i skandaliczne ustalanie cen przez niektórych specjalistów, którzy podnoszą swoje ceny, czasami przy współudziale instytucji zdrowia, pomimo swobody dostępu gwarantowanej przez prawo dotyczące hidżabu.

Klauzule sumienia „moralne” praktykowane przez zawód lekarza prowadzą do „białych stref” w zakresie egzekwowania prawa.

Przypomnijmy stan dostępu do aborcji w 2018 roku w Pays de Fougères, historię powstania grupy feministycznej w Fougères w ramach walki o utrzymanie dostępu do aborcji w Ferns Hospital.

Brak informacji i dostępu do prawa obserwuje się metodą medyczną, nawet gdy preferowana jest metoda aspiracyjna (chirurgiczna), jak podczas tzw. „późnej” aborcji.

Te naruszenia prawa wyboru są wykonywane z prostej wygody praktyków kosztem prawa oraz komfortu społecznego, psychicznego i fizycznego stron.

Konsekwencją tego hamulca są poród w wieku X i jak możemy się domyślać jego psychologiczne, fizyczne, ekonomiczne i społeczne konsekwencje, niechciane ciąże i aborcje wykonywane za granicą, skutkujące znacznymi nakładami finansowymi.

READ  Pogłębianie i oznaczanie wyłomu w San Luis: Alioune Ndue ogłasza zakończenie prac w styczniu 2022 r. - Lequotidien

komplikacje

W Europie chcemy pokazać naszą solidarność z feministkami w Polsce, gdzie prawo do aborcji jest deptane od czasu dojścia do władzy ultrakonserwatywnego Prawa i Sprawiedliwości w 2015 roku.

W październiku 2020 r. prawo do aborcji zostało ograniczone przez Trybunał Konstytucyjny, który orzekł, że aborcja z powodu poważnej wady płodu jest niezgodna z konstytucją. Ten brutalny środek skazuje kobiety na niezrównoważoną ciążę.

Na świecie sytuacja wielu krajów wymaga zniesienia zbyt dużej ilości niedostępnego lub zbyt rzadko stosowanego prawa do aborcji.

Zauważ, że Stany Zjednoczone są w trakcie znacznego regresu. W przeciwieństwie do Francji prawo do aborcji jest konstytucyjne od 1973 roku.

Prawo to ma jednak pewne słabości prawne i wiele konserwatywnych stanów, zwłaszcza Missisipi i Teksas, chciałoby wykorzystać te słabości do odzyskania suwerenności nad tym prawem.

W przypadku regresji możemy się obawiać, że połowa krajów zdecyduje się na kryminalizację wszystkich aborcji, co prawdopodobnie wiąże się z surowymi karami.

Solidarność ze wszystkimi kobietami i tymi z łonami na świecie. I pamiętaj: IVG = moje ciało, moje wybory, zamknij się! “

Grupa kobieca w Fougeres

Kontakt: grupa feministyczna Fougeres Strona na Facebooku lub e-mail: [email protected]

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Pamiętaj, że możesz śledzić La Chronique Républicaine w przestrzeni Mon Actu. Jednym kliknięciem, po rejestracji, znajdziesz wszystkie wiadomości o swoich ulubionych miastach i markach.