Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fani Call of Duty są wściekli po masowych zwolnieniach. Dowiedz się, kto tak naprawdę jest za to odpowiedzialny!

3 najlepsze premiery gier wideo tygodnia – początek lutego 2024 r.! 🎮

W 2023 roku Microsoftowi udało się wreszcie przejąć Activision Blizzard King po długich negocjacjach. Na ich drodze stało wiele przeszkód, w tym Sony, Federalna Komisja Handlu itp. To przejęcie nie było tanie; Musieli za to zapłacić 68,7 miliarda dolarów. Wielu fanów Xbox mogło spodziewać się wielu nowych i ekscytujących rzeczy w wyniku tej umowy, ale pierwszą rzeczą, która po niej nastąpiła, była seria zwolnień. Microsoft zwolnił około 1900 pracowników w swoim dziale gier. Twierdzili, że zwolnienia wynikają z dublowania pracy. Pewnie myśleli, że to wszystko przeszło niezauważone, ale ich fani i FTC już zadają pytania, a Microsoft ma dla nich odpowiedź. Microsoft sugeruje, że wszystkie zwolnienia były w planach Activision już przed przejęciem!

Zwolnienia są dla ludzi trudne. Niezaprzeczalny. Utrata pracy nigdy nie jest dobrą rzeczą, ale kto jest winny? Cóż, w tym przypadku ludzie już zaczęli wskazywać palcem na najbardziej oczywistego winowajcę: Microsoft. Ale nie tylko kilka osób w Internecie obwinia ich za te zwolnienia; Federalna Komisja Handlu robi to samo. FTC twierdzi, że podczas długiej batalii prawnej dotyczącej przejęcia Microsoft zasugerował, aby Activision kontynuowała niezależne działanie po zakupie. W niedawnym piśmie złożonym do Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych napisano: „Microsoft poinformował ten sąd, że „spółka powstała po fuzji będzie zorganizowana i będzie zarządzana w taki sposób, aby Microsoft mógł z łatwością zbyć całość lub część swoich praw do Activision.” Przedsiębiorstwo jako silny uczestnik rynku w przypadku konieczności zbycia. » Najwyraźniej nie spodobało im się „powtarzające się” oświadczenie Phila Spencera podczas zwolnień. Zauważyli, że stwierdzenie to „jest sprzeczne z propozycją Microsoftu… mówiącą, że po fuzji obie firmy będą nadal działać niezależnie”.

READ  Być może chowa się kolejna asteroida: NASA ogłosiła, że ​​w ten weekend dwie kosmiczne skały przelecą „blisko” Ziemi

To nie zadowoliło Microsoftu; Wygląda na to, że się tego spodziewali. Mieli już gotowe oświadczenie, co też nie jest zaskakujące. Odpowiedzieli na pozew FTC, twierdząc, że Activision Blizzard Inc. planował zwolnienia już przed połączeniem z Microsoft Corp. Dokładne oświadczenie brzmiało: „Zgodnie z szerszymi trendami w branży gier, Activision planowało już zwolnić znaczną liczbę stanowisk pracy, kontynuując działalność jako niezależna firma”. pracowników od czasu do czasu. Rozwój sytuacji, gdy zauważymy, że nie wszystkie zwolnienia wynikały wyłącznie z Activision Blizzard; fala ta dotknęła także Zenimax i niektórych pracowników Xbox. Czas pokaże, jak to się potoczy. W końcu Microsoft miał pokonać wiele przeszkód w przejęciu tej gigantycznej firmy. Te zwolnienia były zaplanowane w jakiś sposób, aby usprawnić działalność firmy, ale już zaczęły zagrażać sytuacji.FTC nie pozwoli na to tak łatwo.

Podczas gdy Microsoft i Activision pracują obecnie nad uzasadnieniem tych zwolnień, FTC zrobi wszystko, co w jej mocy, aby zepchnąć Microsoft z powrotem na pole bitwy prawnej. Również źle znieśli porażkę z lipca ubiegłego roku. Po zatwierdzeniu przez Unię Europejską umowy z Microsoft Activision FTC podjęła bardziej agresywną walkę. Microsoft ze swojej strony nawet nie zaczął myśleć o tym, jak wykorzystać wszystko, co ma w Activision. Bez wątpienia mają wiele planów, ale to zaproszenie może spowodować, że te plany zostaną na jakiś czas wstrzymane.