Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fałszywa śmierć, kłopotliwy samolot, rekrutacja online: niesamowity plan wymyślony przez imigrantów, aby wjechać do Hiszpanii

Niesamowita historia. Tak bardzo, że mógłby być tematem scenariusza filmowego.

Piątkowy wieczór, a Samolot łączący Casablankę (Maroko) ze Stambułem (Turcja) został przekierowany. W rzeczywistości mężczyzna sfałszował śpiączkę cukrzycową, kiedy inni naciskali na załogę, by powiedziała, że ​​umrze. W rezultacie kapitan nie miał innego wyjścia, jak wylądować samolotem w sytuacji awaryjnej na lotnisku w Palmie (Mallorca, Hiszpania). Tyle że w sumie 24 mężczyzn wykorzystało lądowanie do ucieczki. Co spowodowało zamknięcie lotniska na prawie cztery godziny.

Jeśli władze wykryją 12 mężczyzn spośród wszystkich uciekinierów, połowa z nich jest nadal poszukiwana. Przede wszystkim jeńcy odmawiają odpowiedzi na pytania przesłuchujących.

Grupa 15 000 członków

I nie bez powodu, aż do poniedziałku, pasażerom tego samolotu ważono wątpliwości co do obecności miejsca. Podejrzenia potwierdzone przez Gwardię Cywilną. Hiszpańska policja, która ujawniła sprytnie zaprojektowany plan, została odnaleziona na poczcie Portal społecznościowy Facebook. Według The Guardian post pochodzi z lipca na planie Brooklyn; Który ma co najmniej 15 000 członków.

„Chłopaki, słuchajcie, większość z was chce emigrować. Postępuj zgodnie z następującym planem: potrzebujemy 40 wolontariuszy, wszyscy na Brooklynie, aby zarezerwować samolot do Turcji nad Hiszpanią”. „Jeden z was aktywuje GPS i gdy zbliży się do Hiszpanii zaczyna krzyczeć i udawać choroby. Przyjdzie gospodyni i poprosi go o cierpliwość do czasu dotarcia do Turcji, a w tym momencie – tam inni stawiają do protestują, zapewniając, że go zabiją.

Dwunastu mężczyzn aresztowanych przez policję odmówiło odpowiedzi na pytania. Są ścigani za nielegalny wjazd do kraju, chaos, a przede wszystkim działalność wywrotową.

Policja Narodowa poinformowała, że ​​w grupie na Facebooku o nazwie Brooklyn podobny plan został zaproponowany w lipcu jako strategia imigracji do Hiszpaniihttps://t.co/TxLWrMyRr9

– 324.kot (@324kot) 8 listopada 2021

READ  W Niemczech aresztowanie Brytyjczyka podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Moskwy