Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: Kogo społeczeństwo najbardziej dotknęło obecny wybuch pandemii?

W czwartek 4 listopada 2021 r. dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę Hans Kluge wyraził zaniepokojenie wznowieniem epidemii Covid-19 w Europie. Kto jest najbardziej dotknięty we Francji?

Wybuch epidemii Covid. Trzy tygodnie temu wszystkie wskaźniki wzrosły. Zgodnie z najnowszym raportem władz ds. zdrowia, w ciągu 24 godzin doszło do dziesięciu dodatkowych zgonów i 8547 nowych przypadków. Ale kogo to dotyczy najbardziej? Oceniamy.

Jakie grupy wiekowe są zaangażowane?

Stanowiska różnią się w zależności od działu, określone Zachód Francjii nie można powiedzieć, że początkiem tej fali jest „epidemia młodych” czy „epidemia osób starszych”.

  • Bouches-du-Rhône: Wirus rozprzestrzenia się głównie wśród osób w wieku od 10 do 49 lat, a najbardziej dotknięte są osoby w wieku od 10 do 19 lat. Wydaje się, że jest to kontynuacja szczytu zarejestrowanego tego lata.
  • Pireneje Atlantyckie: Wirus rozprzestrzenia się również wśród najmłodszych, a najwyższy wskaźnik infekcji wynosi od 0 do 9 lat. Jednak jesteśmy w okresie, który obejmuje pierwszy tydzień wakacji szkolnych, kiedy na dzieciach przeprowadza się znacznie mniej testów.
  • Gorące kursy: najbardziej dotknięci są osoby w wieku od 10 do 29 lat, ale także osoby w wieku od 80 do 89 lat. W Ardenach są też dwa szczyty, w grupie wiekowej 30-39 lat oraz w grupie wiekowej 90 i powyżej.
  • Maine-et-Loire, Fendi, Creuse, Jura: Jest bardzo jasne, że powrót do zdrowia po epidemii jest silniejszy u osób powyżej 60 roku życia. Wskaźniki infekcji sięgają nawet 300 wśród osób w wieku 90 lat i starszych w Creuse i Jura, prawdopodobnie z powodu skupisk w instytucjach dla seniorów.
  • Arriège: W najnowszej aktualizacji epidemiologicznej Prefektura Ariège i Regionalna Agencja Zdrowia (ARS) w Oksytanii odnotowały, że epidemia Covid-19 najbardziej dotyka młodych ludzi w wieku 10–20 lat. szacuje się na 85,4 przypadków na 100 000 mieszkańców, podczas gdy 48,8 przypadków na 100 000 mieszkańców w dniu 24 października 2016 r. lejournaltoulousain.fr.

We Francji liczba egzaminów u dzieci jest obecnie znacznie zmniejszona z powodu zakończonych właśnie wakacji szkolnych.

READ  Gigant „Dixie Fire” nadal niszczy Kalifornię

Kto jest głównie w szpitalu?

Według naszych kolegów osoby starsze nadal stanowią większość pacjentów leczonych z powodu ciężkich postaci Covid-19. ten 60 lat i więcej Wśród najbardziej hospitalizowanych osób.

Ouest-France zauważa, że tylko 31% Ponad 80 lat otrzymało dawkę przypominającą.