Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Globalna aktualizacja pandemii

Opublikowano we wtorek, 09 listopada 2021 o 04:03

Nowe pomiary, nowe raporty i najważniejsze informacje: aktualizacja najnowszych wydarzeń związanych z pandemią Covid-19 na całym świecie.

Francuskie władze ds. zdrowia odradzają Modernę osobom poniżej trzydziestego roku życia

Francuski Urząd ds. Zdrowia (HAS) w poniedziałek odradzał stosowanie szczepionki Moderna u osób w wieku poniżej 30 lat na podstawie badania, które mówi, że nieznacznie zwiększa ryzyko zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia w tej populacji.

Światowa Organizacja Zdrowia wzywa Rumunów do przyjęcia szczepionki

Światowa Organizacja Zdrowia wezwała w poniedziałek Rumunów do zaszczepienia się przeciwko COVID-19, aby uniknąć przeciążenia szpitali, nawet jeśli czwarta fala epidemii zacznie się cofać.

Rumunia ma jeden z najniższych wskaźników w Unii Europejskiej, gdzie tylko jedna trzecia 19-milionowej populacji otrzymuje dwie dawki szczepionki.

Niemcy: nowy sojusz planuje wzmocnić środki przeciwko Covid-19

Partie nowej niemieckiej koalicji rządowej ujawniły w poniedziałek propozycje przeciwdziałania ponownemu pojawieniu się Covid_19 w Niemczech, ponieważ tygodniowy wskaźnik nowych infekcji wirusem Corona osiągnął rekordowo wysoki poziom.

Obejmują one rozważenie wykluczenia osób niezaszczepionych z niektórych wydarzeń w pomieszczeniach, bardziej rygorystyczne środki zapobiegawcze w miejscu pracy oraz możliwość zamówienia testów PCR zamiast szybkich testów.

Dania wyda ponownie paszport zdrowotny dwa miesiące po jego usunięciu

Premier Mette Frederiksen zapowiedziała w poniedziałek, że po prawie dwóch miesiącach bez ograniczeń Dania przywróci pozwolenie na zdrowie ze względu na gwałtowny wzrost liczby przypadków Covid-19.

– Francja: Masowy powrót maski do szkoły –

Aby powrócić do święta Wszystkich Świętych, uczniowie szkół podstawowych założyli maskę ochronną w poniedziałek w 39 prowincjach stolicy Francji, z których ją usunęli, a także na wyspie Reunion, decyzja rządu, która jest tłumaczona odrodzeniem epidemii.

– USA: ponowne otwarcie granic dla osób zaszczepiających –

READ  Zrozum to wszystko - niebezpieczna, zaraźliwa, skuteczność szczepionek... Co wiemy o wariancie delta?

Stany Zjednoczone ponownie otworzyły swoje granice w poniedziałek dla podróżnych z Meksyku, Kanady i Europy, którzy zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19, kończąc 20 miesięcy restrykcji źle nałożonych w reszcie świata.

– Szczepionki RNA: ryzyko rozwoju zapalenia mięśnia sercowego, choć niezbyt często –

Francuskie badanie wykazało w poniedziałek, że szczepionki RNA Messenger przeciwko Covid-19 zwiększają ryzyko rozwoju zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia, ale przypadki są rzadkie i nie kwestionują korzyści ze szczepienia.

– Skuteczna kuracja ośmiomiesięczna –

W poniedziałek amerykańska firma biotechnologiczna ogłosiła, że ​​leczenie syntetycznymi przeciwciałami opracowane przez Regeneron zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów Covid-19 o 80%, do ośmiu miesięcy po otrzymaniu zastrzyku.

NBA: Joel Embiid uzyskał pozytywny wynik testu Covid-19 i opuścił kilka meczów

Kilka amerykańskich mediów poinformowało, że Kameruńczyk Joel Embiid, gwiazda Philadelphia 76ers, uzyskał w poniedziałek pozytywny wynik testu na Covid-19 i oczekuje się, że opuści kilka meczów NBA.

Jill Biden, prawniczka ds. szczepień dziecięcych

Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych Jill Biden, profesor uniwersytetu, w poniedziałek w szkole powitała szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat, nowe wyzwanie dla Białego Domu w walce z pandemią COVID-19.

– Ponad pięć milionów zabitych –

Pandemia zabiła ponad 5047 055 osób na całym świecie od końca grudnia 2019 r., wynika z raportu opublikowanego przez AFP w poniedziałek o godzinie 11:00 GMT.

Stany Zjednoczone są krajem o największej liczbie zgonów (755 596), wyprzedzając Brazylię (609 573), Indie (461 057), Meksyk (289 734) i Rosję (248 004).

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, biorąc pod uwagę wzrost zgonów bezpośrednio i pośrednio związanych z Covid-19, że liczba ofiar epidemii może być dwa do trzech razy wyższa niż oficjalnie ustalona.