Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lady Gaga miała na sobie kuloodporną sukienkę, by nominować Joe Bidena

Amerykańska gwiazda popu w rozmowie z „Vogue” ujawniła sekret tej kreacji stworzonej przez Danielle Roseberry dla Schiaparelli, którą nosiła w styczniu ubiegłego roku.

Sukienka, którą Lady Gaga założyła na inaugurację Joe Bidena w styczniu, wywołała poruszenie — i potajemnie zapewniła ją, że jest bezpieczna. Gwiazda popu pojawiła się w granatowym i czerwonym kolorze, ozdobionym wielkim złotym gołębiem, który projektant Daniel Roseberry wyobrażał sobie dla Schiaparelli. W rozmowie z Magazyn VogueAmerykańska gwiazda popu ujawniła wcześniej utrzymywaną tajemnicę dotyczącą tego stroju: był kuloodporny.

„To jeden z moich ulubionych elementów wszystkiego, co noszę” – powiedziała Lady Gaga. „Nominowałam ten projekt Schiaparelli i nikt o tym nie wie, ale to kuloodporna sukienka”.

Piosenkarka nie sprecyzowała, która część sukienki uchroni ją przed ewentualną strzelaniną: czy biust był wzmocniony? Czy miała pod spodem warstwę ochronną? Czy tkanina była kuloodporna?

Hołd dla jej włoskiego dziedzictwa

Lady Gaga skomentowała również ptaka, symbol pokoju, który zdobi ten wygląd. „Kiedy zobaczyłam tego złotego gołębia, od razu wiedziałam, że to idealny kawałek” – powiedziała.

„Wiem również, że Schiaparelli, będąc włoskim domem mody, było czymś, co naprawdę chciałam zrobić dla mojego dziedzictwa jako włosko-amerykańskiej kobiety, która miała śpiewać na przybycie 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych” – dodała.

READ  Sąd Najwyższy uchyla wyrok skazujący komika Billa Cosby'ego na napaść na tle seksualnym, ogłasza jego uwolnienie