Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Facebook zakwestionowany przez nowego informatora

A Facebook zmaga się z nowym informatorem. Były pracownik sieci społecznościowej oskarża go o przedkładanie zarobków ponad umiar w problematycznych treściach, zgodnie z artykułem w Washington Post Opublikowano w piątek, 22 października. Odkrycia przychodzą kilka tygodni po odkryciach byłego inżyniera Francisa Hogana.

raport : Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przed Kongresem USA demaskator porównuje Facebooka do „przemysłu tytoniowego” i wzywa do jego regulacji

Według amerykańskiej gazety drugim demaskatorem jest były członek zespołu Facebooka odpowiedzialnego za integralność obywatelską platformy. Złożył oświadczenie do Saudyjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

W dokumencie tym były pracownik koncernu przytacza prywatne komentarze z 2017 roku, kiedy firma decydowała, jak najlepiej za pośrednictwem swojej platformy poradzić sobie z kontrowersją związaną z ingerencją Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku.

„To będzie błysk na patelni. Wybrani urzędnicy będą jęczeć. Za kilka tygodni pójdą dalej. W międzyczasie drukujemy pieniądze na dole i wszystko jest w porządku.”, powiedział Tucker Bounds, członek zespołu ds. komunikacji na Facebooku.

Dwa certyfikaty w tym samym kierunku

Kwota ta została podpisana przez jego oświadczenie 13 października, tydzień po głośnym zeznaniu Francisa Hogana przed Kongresem USA.

Były informatyk na Facebooku, opisany jako„bohaterka” senator Demokratów, powtórzył, że przywódcy grupy kalifornijskiej, kierowanej przez Marka Zuckerberga, „Finansowanie zysków naszym bezpieczeństwem”.

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Facebook: Francis Hogan, informator o wysoce zorganizowanym podejściu

Już wyciekła plik Dziennik Wall Street Dokumenty wewnętrzne rzucają nowe światło na znane nadużycia sieci społecznościowych, takie jak psychologiczne problemy nastoletnich dziewcząt, które wydają się nadmiernie eksponowane na życie i ciała „świetny” Instagramowcy.

według Washington Post, Oświadczenie SEC skierowane do nowej osoby zapewnia, że ​​kierownictwo Facebooka rutynowo podważa wysiłki na rzecz zwalczania dezinformacji, mowy nienawiści i innych problematycznych treści z obawy przed rozgniewaniem byłego prezydenta USA Donalda Trumpa i jego politycznych sojuszników oraz nie ryzykuje utraty uwagi użytkowników, co jest niezbędne do masowość witryny. zyski.

READ  Ukraina: Moscou et Washington s'écharpent au Conseil de sécurité de l'ONU - 01.02.2022 do 00:46

W odpowiedzi na pytanie Agence France-Presse Irene MacBayk, rzeczniczka Facebooka, powiedziała, że ​​artykuł „Poniżej standardów” Washington Post, który został napisany w ciągu ostatnich pięciu lat dopiero po zbadaniu meritum i znalezieniu wielu źródeł”.

Kalifornijska firma od lat łączy kontrowersje, od moderowania treści, zwłaszcza w czasie wyborów, po strategię gospodarczą, która przez wiele rządów jest postrzegana jako naruszanie reguł konkurencji.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów „Pomysł, że Facebook stawia zyski przed ludźmi, jest błędny”.

Świat z AFP