Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tajemnicze zniknięcie psów otoczonych lawą

Opublikowano w sobotę 23 października 2021 o 09:59

Miał ich uratować gigantyczny dron, ale cztery psy uwięzione przez lawę na wyspie La Palma, której los fascynuje Hiszpanię, w tajemniczy sposób zniknęły, nie wiedząc, kto był w stanie je uratować.

odparował. Te wychudzone psy, których zdjęcia krążyły szeroko w Internecie i które przez kilka tygodni były zakazane w rodzaju ogrodzenia otoczonego strumieniami lawy z wulkanu Cumbre Vieja w mieście Todoc, mimo wszystko zainteresowały wszystkich.

Po apelach stowarzyszeń mieszkańców i obrony zwierząt Aerocameras przygotowała przez kilka dni akcję ratunkową, która otrzymała zgodę władz na infiltrację kłów za pomocą gigantycznego 50-kilogramowego drona wyposażonego w „rozpowszechnioną stalową rakietę”. Jasne.

Ale jeden z dronów przelatujących nad tym obszarem w czwartek odkrył, że psów już tam nie ma. Następnie Aerocameras zdecydował się w piątek zakończyć operację i zwrócić swoje zespoły do ​​Galicji (północno-zachodnia Hiszpania), gdzie znajduje się siedziba firmy.

„Po przeprowadzeniu misji rozpoznawczych obejmujących cały obwód bezpieczeństwa, na którym miały znajdować się psy, możemy powiedzieć, że nasze drony nie wykryły żadnego śladu zwierząt” – napisał w piątek na Twitterze Aerocameras.

Firma poinformowała w czwartek, że wykryła „ślady ludzi, którzy weszli na teren”, ale jest to zabronione.

Kto mógł uratować te psy?

Na portalach społecznościowych opublikowano anonimowe wideo, przedstawiające zdjęcia lotnicze okolicy i pustą puszkę, a także białe płótno rozciągnięte na jednym z niskich murków otaczających to miejsce i głoszące „Odwaga La Palmy. Psom wszystko w porządku”. Podpisany list od „All Risks Agency” w nawiązaniu do amerykańskiego serialu telewizyjnego z lat 80.

Jeśli niektórzy podnieśli gest obrońców praw zwierząt, inni, tacy jak Animal Aid Society Leales.org, który na początku października doniósł o odizolowanych i głodnych psach, pomyślą o krewnych właściciela (właścicieli) psa.

READ  Koniec pandemii koronawirusa: WHO dostarcza prognozy

Policja i władze lokalne nie były w stanie potwierdzić tych informacji ani wyjaśnić, czy wszczęto śledztwo.

Sprawa była kontynuowana w piątek, aby wywołać poruszenie w mediach społecznościowych. Leales.org otrzymał ponad 15 000 euro darowizn po otwarciu Kitty Online for Dogs.

Erupcja Cumbre Vieja, która rozpoczęła się 19 września, nadal nie ma ofiar śmiertelnych, ale powoduje rozległe szkody: lawa pokryła 886 hektarów i zniszczyła 2122 budynki, w tym setki domów. Europejski system pomiarów geoprzestrzennych Copernicus.