Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Europa pozostaje podzielona co do porządku zrównoważonych działań

Nowe opóźnienie w europejskiej klasyfikacji, ta klasyfikacja zrównoważonych działań, która ma na celu skierowanie prywatnych inwestycji do sektorów przyczyniających się do redukcji gazów cieplarnianych. Ustawa delegowana, którą komisja przygotowywała od kilku miesięcy, zgodnie z planem nie zostanie zaprezentowana w ostatnim tygodniu stycznia.

Bruksela najpierw chce mieć pewność, że nie zostanie odrzucona przez uczestniczących prawodawców. Ponieważ po opublikowaniu tekstu nie można już go zmieniać, ale państwa członkowskie i Parlament Europejski mogą się temu sprzeciwić w ciągu czterech miesięcy większością kwalifikowaną 20 państw członkowskich reprezentujących 65% ludności Unii Europejskiej (UE) za pierwszy, a zwykłą większością drugi.

Od początku roku Komisja zintensyfikowała kontakty ze swoimi ekspertami, państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim, którzy mieli czas do piątku 21 stycznia na przedstawienie swoich uwag.

Berlin nie określił jeszcze swojego stanowiska

Po stronie dwudziestej siódmej ustawa delegowana, która przewiduje włączenie energetyki jądrowej i gazowej na listę działań. „bylina”, W zakresie, w jakim mogą przyczynić się do: ” przemiana „ W kierunku zielonej gospodarki podziały. Ale sytuacyjny sojusz między zwolennikami gazu a zwolennikami atomu zapewnia go w tym momencie, że jest przyjmowany. Pierwsze kraje, zwłaszcza Polska i jej wschodnioeuropejscy sąsiedzi, potrzebują gazu do redukcji emisji gazów cieplarnianych. Ci, na czele z Francją, wiedzą, jak przedstawić swoje argumenty w czasie, gdy ceny energii idą w zawrotnym tempie, a Europa jest zobowiązana do przestrzegania porozumienia klimatycznego z Paryża z 2015 r. i osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Komisja Europejska przygotowuje się do sklasyfikowania energetyki jądrowej jako zielonej energii

Podczas spotkania w Amiens europejskich ministrów środowiska w piątek 21 stycznia Luksemburg i Austria powtórzyły swój sprzeciw wobec włączenia energetyki jądrowej do klasyfikacji i przypomniały o zamiarze, jeśli tekst się nie rozwinie, skierowania sprawy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości . . Dzień wcześniej Wiedeń i Luksemburg opublikowały list z Kopenhagą i Madrytem, ​​w którym proszą Komisję o ponowne rozważenie planu nadania zielonego znaku gazowi i energii jądrowej, nawet na zasadzie przejściowej.

READ  Iliada wyprzedza giełdę, HSBC zajmuje pozycję długą, rekomendacje analityków

Berlin na razie nie doprecyzował swojego stanowiska, bo trzy partie koalicyjne są bardzo podzielone: ​​liberałowie z Wolnej Partii Demokratycznej popierają tekst komisji, SPD jest przeciwna kukurydzy, ale może żyć z gazem, Zieloni są wrogo nastawieni do obu energii. Energia jądrowa nie jest Nie zielona energia Ne „forma”, Zapewnił jednak w czwartek w Amiens, Minister spraw zagranicznych Stephane Tiedo dodał, że tego nie robi „myśl” nie tylko to „To mocno obciąża stosunki francusko-niemieckie”. Jak dotąd kanclerz Olaf Schultz nie uczynił z ratingu powodu do wojny z Paryżem.

Masz 31,11% tego artykułu do przeczytania. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.