Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Euro: w Polsce rewolucja społeczna szuka rezultatów

Port lotniczy Petersburg (AFP)

Przeważnie atrakcyjna, ale rzadko wygrywana, Polska przekazała swój los zagranicznemu trenerowi, Portugalczykowi Paulo Sousie, aby wskrzesić skład Roberta Lewandowskiego na Euro przeciwko Słowacji w poniedziałek (18:00, 16:00 GMT) w St. Petersburg.

W krainie Bilki Nosnej biali i czerwoni nie są zwykle sprawą trenera urodzonego poza granicami kraju.

Nominacja trzeciego niepolarnego sosu, który zajmował stanowisko po węgierskim Biurze Kula (1924) i Holendrze Leo Beinhauger (2006-2009), wywołała falę wstrząsu w styczniu ubiegłego roku.

Sześć miesięcy przed wprowadzeniem euro prezydent Konfederacji Zipikneu Bonic postanowił spróbować ciosu z byłym pomocnikiem reprezentacji Portugalii, który został zwolniony z Bordeaux w lipcu 2020 roku.

Z trzeciego miejsca w mundialu 1982, jako gwiazda… Mimo pojawienia się Ponika i Lewandowskiego, Polska nie dotarła do czterech ostatnich miejsc dużego turnieju.

Supergwiazda Bayernu Monachium z pewnością przegrała w ćwierćfinałowym meczu Euro-2016 z przyszłym zwycięzcą Portugalii po nieustannej strzelaninie (1-1 kwietnia, zakładka 5:3).

# Zdjęcie1

– Galeria Mleka –

Ale ma dwie eliminacje, Team Level, Euro-2012 i World-2018. Słynny rekord Gerta Mல்லllera z 41 golami w sezonie Bundesligi (41) jest znacznie niższy niż ktokolwiek inny.

# Zdjęcie2

Złożona Grupa E została odłożona na bieguny równowagi dla euro, a następnie Słowacja, która zmierzy się z Hiszpanią i Szwecją.

„To ważny mecz (poniedziałek). Jednym z naszych celów jest wydostanie się z naszego zespołu” – przypomniał Sousa w niedzielę.

Trener Lewandowski zrewidował strategię wokół niego i zmienił swojego poprzednika Jersey Brezekin 4-2-3-1 na 3-5-2, dzięki czemu monachijczyk mógł być wspierany przez innego napastnika.

Słupek miał spaść Arcadiusowi Milicowi, ale trafiony w kolano gracz z Marsylii przegrał Euro. Jego nieobecność jest na szczycie napastnika Herthy Berlin Christophe Biotech z kontuzją kostki.

“W 100% polegałem na Miliku i Biotechu, ale nadal jestem pozytywną osobą. To szansa dla Carol (Szwajcaria) i + Kuby + (Jacob Schwarzenegger)” – powiedział trener.

READ  Węgry i Polska zobowiązują się do pomocy Trybunałowi UE w przestrzeganiu praworządności

# Zdjęcie3

Obserwatorzy twierdzą, że silne bezpieczeństwo Polski w 2016 roku zostało naruszone.

“Kiedy wymyślasz sobie przerwę, musisz zbudować nową platformę, z dużą pewnością siebie. Nie mam szczęścia, ale gracze coraz lepiej rozumieją (moje pomysły)” – kontynuował Sousa, zawsze z pewnością siebie.

– Plotki o wyjeździe –

Jeden z efektów portugalskiego dotyku jest wyczuwalny w atmosferze grupy.

– To najlepszy obóz treningowy, w jakim kiedykolwiek uczestniczyłem w reprezentacji. Jesteśmy drużyną bardziej niż kiedykolwiek – zapewnił bramkarz Juventusu Vojciech Schkesny.

„Obóz ten był bardzo dobrze zorganizowany przez personel” – powiedział Crescors Kryzhoviak.

Na filmach dostarczonych przez Federację widzimy, że on i jego sztab mówią po angielsku, pomimo bariery językowej, będąc blisko żołnierzy Sausage.

# Zdjęcie4

Mimo plotek, że po Euro zostanie wysłany do tureckiego klubu Fenerbahce.

– To nie jest plotka, ponieważ słyszałem, że różne kluby są zainteresowane naszym trenerem, ale on ma z nami ważną umowę i czuje się tutaj bardzo dobrze – odpowiedział Gbicneu Ponik.

“Widziałem trening, chciałem wszystkiego: dyscypliny, intensywności, pięknych bramek. Jestem zadowolony” – podkreślił niedawno menedżer.

W Polsce niektórzy pamiętają losy Leo Beanhawkera, który starł się ze swoją federacją z powodu związku z Rotterdamem, do którego dołączył po odejściu w 2009 roku.

Saous sa, ryzykowny zakład, zwłaszcza przy bardzo małej ilości czasu na przygotowanie? „Chcę, aby Polacy byli dumni” – powiedziała osoba zaangażowana.

Podczas produkcji polska prasa skrytykowała jego chęć zmiany wyjściowej jedenastki z jednego meczu na drugi. W meczu ze Słowacją Portugalczycy nie mieli miejsca na błędy.