Euro 2024: Polska i Ukraina w finale barażowym

Polska i Walia zakwalifikowały się do finału Ścieżki A barażów Euro 2024 w najbliższy czwartek. Obie drużyny spotkały się 26 marca, a zwycięzca dołączył do Francji, Holandii i Austrii w grupie A mistrzostw Europy.

Polska zdominowała Estonię (5:1) u siebie, tym razem bez gola swojej gwiazdy Roberta Lewandowskiego, który w 27. minucie grał w dziesiątkę i został wyrzucony z boiska po dwóch żółtych kartkach dla Maksima Paskotsiego. Walia pod wodzą Daniela Jamesa rozgromiła Finlandię (4:1).

6 nowicjuszy i zszokowanych „senatorów”: Nagelsmann, Big Sweep

Islandia oszukuje Izrael

Przeniesiony do Budapesztu Izrael przegrał (4:1) z Islandią po golach Gutmansona (39, 83, 87) i Trustsona (42). i który w drugiej połowie nie trafił do wyrównania. Izrael zajął dziesiąte miejsce po wykluczeniu Reviro (73.).

Islandia zmierzy się z Ukrainą, która odmieniła sytuację w Bośni i Hercegowinie (1-2). Na 10 minut przed końcem Ukraińcy prowadzili 1:0. Ukraińcy strzelili dwa gole po trafieniu Romana Jaremczuka (83.) i Artema Dyovpika (85.), dzięki czemu zachowali swoje szanse na udział w mistrzostwach Europy w Niemczech (14 czerwca – 14 lipca). Zwycięzca meczu Ukrainy z Islandią dołączy do Belgii, Rumunii i Słowacji w grupie E.

Zdjęcie

21 marca 2024 roku Ukraina Artema Tovbika pokonała Bośnię i Hercegowinę.

Kredyty: Getty Images

Ostatecznie na trasie C Gruzja pokonała Luksemburg (2:0) i zmierzy się z Grecją, która w czwartek grała z Kazachstanem (5:0). Zwycięzca tego meczu przejdzie do grupy F, w skład której wchodzą Portugalia, Turcja i Czechy.