Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Euro 2024 (baraż): Finał Walii

Euro 2024 (baraż): Finał Walii

Axel Allam, Media365, opublikowany w czwartek, 21 marca 2024 o godzinie 22:40.

W czwartkowy wieczór odbyły się półfinałowe mecze eliminacji UEFA Euro 2024. Didier Deschamps niewątpliwie dał już do zrozumienia, że ​​Walia (zwycięzcy nad Finlandią) we wtorek wieczorem w meczu finałowym zmierzą się z Polską (zwycięzcy nad Estonią), która rozegra pozwolić im dołączyć do grupy Blues.

Półfinały eliminacji Euro 2024 nie przyniosły żadnych niespodzianek. W czwartkowy wieczór na drodze A, która dotyczy Bluesów, wyniki były zgodne z oczekiwaniami. W Warszawie Polska pokonała Estonię (5:1) i zdominowała mecz. Koledzy Roberta Lewandowskiego dali z siebie wszystko, oddając ponad 23 strzały, a dzięki jednemu z zawodników Lisso otworzyli wynik. Tak naprawdę to Frankowski trafił do siatki zewnętrzną nogą (1-0, min. 22). Pod koniec pierwszej połowy miejscowi mieli przewagę punktową nad przeciwnikiem, który miał zaledwie okruchy (0 strzałów, przewaga liczebna po wyrzuceniu Maxine Pascuzzi). Po powrocie z szatni główką Piotr Zieliński dodał głębi wynikowi, strzelając gola po przełamaniu (2:0, min. 50). W uroczystości wziął udział także Jakub Piotrowski (3-0, 70. miejsce), nieszczęsny Karol Mets, który strzelił gola swojej drużynie (4-0, 73. miejsce) i Sebastianowi Szymańskiemu (5-0, 77. miejsce). Estonii przynajmniej udało się zmniejszyć wynik dzięki bramce Vitkala (5-1, 78. minuta).

The Blues czekają na ostatniego przeciwnika w grupie

W czołówce nadal znajduje się Walia, która również wygrała półfinał i tym samym we wtorek w Cardiff będzie gościć Polskę. Początek meczu był korzystny dla Walijczyka, który otworzył wynik w trzeciej minucie po bramce Brooksa. Po wspaniałym rzucie wolnym Williams również strzelił gola (2-0, 38. minuta), ale jeśli Finlandia pomyślała, że ​​przywróciła nadzieję bramką Teemu Pukkiego (2-1, 45. minuta), Walia była w stanie wrócić po szatni , z osiągnięciami. Johnsona (3-1, 47) i Jamesa (4-1, 86). Zgodnie z oczekiwaniami, W związku z tym finał Walia-Polska odbędzie się na tej drodze A. Zwycięzca dołączy do grupy narodowej Francji (obecnie składającej się z Holandii i Austrii).

READ  Awaria PSG, strata w powrocie Monfils i lista Blues dla „kryzysu”: wiadomości sportowe z czwartku, 9 marca

Na torze B Islandia pokonała Izrael (1:4), a Ukraina – Bośnię i Hercegowinę (1:2). Więc, Islandia w finale na neutralnym boisku zmierzy się z Ukrainą, dołączając do grupy Belgii, Słowacji i Rumunii.. Wreszcie na torze C w półfinale nie było niespodzianek. Gruzja pod wodzą Willy'ego Sagnola zdominowała Luksemburg (2:0), a Grecja wyraźnie wyprzedziła Kazachstan (5:0). Tym samym we wtorek rozegrany zostanie finałowy mecz pomiędzy Gruzją a Grecją, dołączając do grupy składającej się z Turcji, Portugalii i Czech w zbliżających się Mistrzostwach Europy.