Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Erwin Nakabet oskarżył polskiego trenera o rasizm

Rozciągając się na ziemi, środowy mecz Francja-Polska (3-2) w Lidze Narodów był kontynuowany w mediach społecznościowych. Gwiazda bluesa Erwin Nagapet zaatakował na Instagramie polskiego trenera Belgii Vitala Heinena, oskarżając go o rasizm. Vital Heinen użył słowa „niewolnik”, aby opisać czarnych, którzy dbają o swoje bezpieczeństwo w bańce zdrowia. To wyraźnie rasizm! „Pisze przyszły gracz z Modeny.

Technik (mówiący po francusku) się bronił Na Twitterze Jakikolwiek rasizm: „Nigdy w życiu nie rozmawiałem z nikim rasistowskim. Wręcz przeciwnie, głęboko wierzę w równość wszystkich ludzi, bez względu na kolor skóry, religię czy wygląd”. Międzynarodowa Federacja Śledcza (FIVP) wszczęła dochodzenie.

Ngapeth wyemitował również wyraźny film, w którym polska gwiazda Michael Kubiak przed podaniem wyraźnie wypowiada zniewagę po francusku. „Syn…” Byłaby zaadresowana bezpośrednio do niego.

Jeśli wygrają swoje półfinały w sobotę, Francja i Polska mogą zmierzyć się w niedzielnym finale Ligi Narodów w Rimini. The Blues zmierzą się z Brazylią (11:30), a Polacy z Polską (15:00).

READ  Polska: Armia zakłada drut kolczasty przeciwko imigrantom