Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

UE kontynuuje ofensywę, rozpoczynając operacje przeciwko Węgrom i Polsce

Po wielokrotnym wbijaniu się w tabelę UE (UE) kontynuuje swoją ofensywę. Komisja Europejska ogłosiła w czwartek (15 lipca), że rozpoczęła rozprawę z Węgrami Zabronione przez swoje prawo ” awans „ Homoseksualizm wśród nieletnich, A przeciwko Polsce „Obszary bez ideologii LGBT” Zamówione przez niektóre władze lokalne.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj to też Prawo anty-LGBT: UE atakuje Budapeszt

Europejski Executive, potępiając dyskryminacyjny charakter tych działań wobec osób LGBT+, zgodnie z oczekiwaniami wysłał formalne zawiadomienie do obu krajów, że będzie to pierwszy krok w procesie prowadzącym do wydania przez sąd zalecenia Unii Europejskiej, a następnie sankcje finansowe. Budapeszt i Warszawa mają dwa miesiące na odpowiedź.

„Równość i poszanowanie godności oraz praw człowieka to podstawowe wartości UE określone w art. 2 konwencji UE. Komisja wykorzysta wszystkie dostępne jej narzędzia, aby chronić te wartości”., powiedział w komunikacie prasowym.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj to też UE mobilizuje się na Węgrzech, by stawić czoła prawom homoseksualnym, ale dzieli się

„Wstyd”

15 czerwca Węgry uchwaliły ustawę zakazującą tego „Reprezentacja lub promocja” Homoseksualizm i korekta płci wśród dziewcząt. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen zadzwoniła „Wstyd” Ustawa weszła w życie w zeszłym tygodniu, ale głodny rząd odrzucił krytykę i żądania administratora U.

W Polsce od 2019 roku około 100 samorządów podjęło uchwałę „Ideologia anty-LGBT” Lub „Karta Praw Rodziny”. Stanowią one jedną trzecią terytorium Polski i znajdują się głównie w południowo-wschodniej i wschodniej części kraju, tradycyjnie na obszarach najbardziej katolickich.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj to też Napięcia między Paryżem a Warszawą wokół kwestii praw LGBTBT

Decyzje te już doprowadziły do ​​tego, że komisja w lipcu 2020 r. wyrwała część dotacji w tych gminach w ramach planu dualnego. Ursula van der Leyen jest najgorsza „Strefy nieludzkie” WHO „Brak miejsca” W Unii Europejskiej, podczas swojego pierwszego unijnego orędzia w Parlamencie Europejskim we wrześniu 2020 r.

READ  Niemcy nigdy nie zrobiły tak wiele, aby wesprzeć Ukrainę, ale mogłyby zrobić więcej, twierdzi Polska – Euractive EN
Przeczytaj także wstępniak „Świata”: Praworządność to najlepsza ochrona praw LGBT w Europie

Świat z AFP