Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dzienna rejestracja w 2021 r., szpitale w tarapatach

WARSZAWA (Reuters) – Polska odnotowała w środę najwyższą od początku tego roku liczbę zgonów związanych z koronawirusem i pojawiły się obawy o system ochrony zdrowia walczący z trzecią falą epidemii.

Według Ministerstwa Zdrowia w środę w kraju w ciągu 24 godzin zgłoszono 32 874 nowych Govt-19 i 653 zgonów.

Polskie służby zdrowia nadrabiają zaległości epidemii z powodu rozprzestrzeniania się wysoce zaraźliwej odmiany występującej w Wielkiej Brytanii. Niektóre części kraju są na skraju wyjścia wentylatorów.

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia 29 marca, sam wentylator liczy 4,5 miliona mieszkańców na Śląsku, przemysłowym regionie na południu kraju.

Według kilku lokalnych mediów, studenci medycyny zostali wezwani do uzupełnienia braków kadrowych, a pacjent z udarem został przewieziony do szpitala w bagażniku samochodu.

W obliczu zaistniałej sytuacji polski minister zdrowia Władimir Kroska starał się uspokoić Polaków, że można zająć się usługami zdrowotnymi.

„Sytuacja jest pod kontrolą, ale bardzo poważna” – powiedział polskiej telewizji państwowej TVP1, zanim dane zostały opublikowane w środę.

„Zwiększamy liczbę łóżek w szpitalach stałych i tymczasowych” – dodał.

Rząd szacuje, że kraj osiągnie trzecią falę epidemii w tym lub przyszłym tygodniu.

Polska, kraj liczący około 38 milionów ludzi, odnotowała łącznie 2 321 717 ognisk i 53 045 zgonów od wybuchu epidemii koronawirusa w swoim regionie.

(Pod redakcją Alana Charlischa, Jonah Blucinska i Pavela Florkievicha, wydanie francuskie: Laura Marcioro, Plantin Honald)

READ  Wojna na Ukrainie: Czy Polska kolejna na liście Putina?