Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Epidemia grypy dotyka Ile-de-France, a zapalenie oskrzelików nadal rozprzestrzenia się u dzieci

Bardzo się przed tym chronimy COVID-19Ale uważaj, aby nie zapomnieć o pozostałych. Więc tydzień
urodziny Jest naznaczony „wytrwałością”
Wzrost wskaźników grypy, zwłaszcza u dzieci”, podsumowała w środę francuska Agencja Zdrowia Publicznego.Ile-de-France jest obecnie uważane za znajdujące się w fazie epidemii i dlatego dołącza do Oksytanii, pierwszego obszaru miejskiego, który przekroczył ten próg w poprzednim tygodniu.
za granicąTak jest w przypadku Majotty i
spotkanie.

Wiele regionów znajduje się w fazie początkowej, czyli przed pandemią, między innymi Bretania i Owernia-Rodan-Alpy. ten Normandia i Bourgogne-Franche-Comté są nadal oszczędzone.

Francuzi są zbiorowo mniej odporni

Zeszłej zimy gesty zamknięcia i bariery Covid pomogły zapobiec wszelkim wirusom, w tym grypie. Francuzi byli mniej zarażeni niż zwykle, a zatem mniej zbiorowo zaszczepieni, co budzi obawy przed jeszcze silniejszą epidemią w tym roku, a także innymi chorobami, takimi jak zapalenie żołądka i jelit.

Tak już jest Od kilku tygodni na zapalenie oskrzelikówJest to choroba, która dotyka głównie dzieci. Powszechne i wysoce zaraźliwe, powodujące kaszel, twarde, szybkie, świszczący oddech i świszczący oddech. W większości przypadków może to wymagać wizyty w izbie przyjęć, a nawet hospitalizacji.

W zeszłym tygodniu wszystkie aglomeracje nadal cierpiały z powodu tej epidemii, która trwa od początku listopada. Odnotowano jednak „zmniejszenie liczby wizyt (i) hospitalizacji w izbach przyjęć”, jak zauważa strona internetowa Public Health France. Łącznie 3824 dzieci poniżej drugiego roku życia trafiło na pogotowie z zapaleniem oskrzelików w zeszłym tygodniu, a jedna trzecia z nich była hospitalizowana.

READ  Kosmos - Boeing ma nadzieję, że ponownie przeżyje swój lot kapsułą kosmiczną na początku 2022 r