Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chiny oskarżają Elona Muska o narażanie stacji kosmicznej na satelitach Starlink

opublikowany

Artykuł autorstwa

Chiny atakują szefa Tesli, Który kolor piżmoi 1500 księżyców jego planety Starlink. Według Pekinu satelity te prawie dwukrotnie zderzyły się z jego stacją kosmiczną.

Chińskiej stacji kosmicznej zagrażają wystrzelone przez nią satelity Starlink Który kolor piżmo. Setki kilometrów nad naszymi głowami toczy się bitwa w kosmosie, źródło incydentów dyplomatycznych. Chiny właśnie oskarżyły Stany Zjednoczone o zagrażanie bezpieczeństwu astronautów.

Według Pekinu, od tego lata chińska stacja kosmiczna musiała dwukrotnie wykonywać manewry, aby uniknąć kolizji ze statkiem SpaceX. Stany Zjednoczone mówią o koncepcji odpowiedzialnego zachowania w kosmosie, ale ignorują zobowiązania wynikające z traktatów międzynarodowych, które stanowią poważne zagrożenie dla życia i bezpieczeństwa astronautów, Potwierdzony chow LegianRzecznik chińskiego MSZ. W Chinach incydent SpaceX wywołał spore zamieszanie. W mediach społecznościowych rosną wezwania do bojkotu Tesli, światowej marki samochodów elektrycznychKtóry kolor piżmo. Jednak Chiny odpowiadają za jedną czwartą sprzedaży Tesli na całym świecie.

READ  Covid : plus 80% pacjentów przyjmowanych na reanimację souffrent de comorbidités