Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Holenderski minister zdrowia chwali zalety wirtualnej rzeczywistości, otrzymując szczepionkę – RT en français

Holenderski minister zdrowia zachęcał do korzystania z tej technologii, aby pacjenci, którzy boją się igieł, mogli „łatwiej się zrelaksować podczas wstrzykiwania” szczepionki. Kilka ośrodków w całym kraju eksperymentuje z technologią.

Holenderski minister zdrowia Hugo de Jong 27 grudnia zachęcał osoby, które boją się zastrzyków, do korzystania z wirtualnej rzeczywistości w celu relaksu podczas szczepień.

„Cierpisz na lęk przed iniekcją, ale nadal chcesz go otrzymać [le rappel] ? GGD [le service de santé publique des Pays-Bas] Chętnie pomoże. Miejsc, w których jest coraz więcej [les soignants] Praca z zestawami do rzeczywistości wirtualnej ([virtuelle] Ułatwienie relaksu podczas wstrzykiwania” – napisał na Twitterze. Wpisowi towarzyszy link do filmu promującego zastosowanie tej technologii.

To wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości zostało po raz pierwszy uruchomione przez holenderskie ośrodki zdrowia w 2021 r. W ośrodku w Rotterdamie pacjenci mogą na przykład pływać z delfinami lub spacerować ze słoniami podczas procesu szczepień.

„Są tak zajęci otaczającym ich wirtualnym doświadczeniem, że nawet zapominają, że zostali zaszczepieni” – powiedział Robbert Brouwer, współzałożyciel firmy medycznej zajmującej się wirtualną rzeczywistością SyncVR Medical, codziennie w maju ubiegłego roku. Nordholland Dagblad.

READ  Kosmiczne błyski z nieoczekiwanego źródła