Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Emiraty astronauta przenosi flagę Izraela w kosmos

W czwartek dyrektor generalny izraelskiego MSZ poinformował, że pierwszy astronauta z Emiratów przywiózł izraelską flagę na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Alon Oshbiz napisał w tweecie, że Hazza Al Mansouri wręczył flagę izraelskim urzędnikom podczas wizyty w izraelskim pawilonie na Expo 2020 w Dubaju.

„To prezent dla wszystkich Izraelczyków” – cytuje Hazzę Al-Mansoori w rozmowie ze skrzydłem w serwisie informacyjnym Ynet.

Otrzymuj naszą codzienną kopię za darmo przez e-mail, aby nie przegapić najlepszych wiadomości!

„Cieszę się, że mogę tu być i podarować izraelską flagę ludziom tutaj i opinii publicznej w Izraelu” – powiedział.

Lot astronauty – pierwszy Araba na Międzynarodową Stację Kosmiczną – miał miejsce prawie rok przed uzgodnieniem przez Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie normalizacji stosunków dyplomatycznych w ramach popieranych przez USA porozumień z Ibrahimem.

W październiku Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie sfinalizowały porozumienie o współpracy w zakresie szeregu projektów kosmicznych, w tym wspólnego startu misji. Beresheet 2 To the Moon, druga próba Izraela wylądowania bezzałogowego statku kosmicznego na Księżycu do 2024 roku, kiedy narody mają nadzieję umieścić swoje flagi obok siebie.

W tym czasie Agencja Kosmiczna Zjednoczonych Emiratów Arabskich podpisała również porozumienie z Izraelską Agencją Kosmiczną w celu promowania współpracy w zakresie badań naukowych, eksploracji kosmosu, transferu wiedzy oraz prowadzenia wspólnych badań w oparciu o informacje z satelity „VENµS” wystrzelonego w 2017 r., współpraca między Izrael i Francja.

Umowy te były ostatnim kamieniem milowym w rozkwitających stosunkach między Jerozolimą a Abu Zabi od czasu podpisania Porozumień Abrahamowych. Wzbudzili entuzjazm dla możliwości współpracy gospodarczej, szczególnie w dziedzinie technologicznej.

Koncepcyjna ilustracja misji Beresheet 2 autorstwa SpaceIL. (kredyt: SpaceIL)

Misja Beresheet 2 jest koordynowana przez izraelską organizację pozarządową SpaceIL W oświadczeniu powiedział, że umowa z ZEA „stworzyła model współpracy między dwoma narodami na wielu polach – technologicznym, naukowym i edukacyjnym – który pogłębi relacje między krajami i posłuży jako źródło inspiracji dla przyszłej współpracy między Izraelem i inni.” Kraje arabskie „.

READ  Jakie są pierwsze cele teleskopu kosmicznego?

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają swój własny udany program kosmiczny z wystrzeleniem na Marsa sondy kosmicznej „Amal” lub „Hope” na początku tego roku.

Jesteś jednym z naszych lojalnych czytelników!

Właśnie nad tym pracujemy każdego dnia: aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak Ty, odpowiednie relacje medialne dotyczące Izraela, Bliskiego Wschodu i świata żydowskiego. W przeciwieństwie do wielu innych witryn z wiadomościami, nasze treści są bezpłatne. Ale nasza praca jest droższa. Dlatego zapraszamy Czytelników, którzy mogą i dla kogo Czasy Izraela W języku francuskim ważne stało się wspieranie nas poprzez dołączenie Społeczność Czasy Izraela po francusku. Za 6 euro miesięcznie możesz także wesprzeć tę niezależną prasę wysokiej jakości, jednocześnie ciesząc się czytaniem bez reklam.

Dołącz do społeczności

Dołącz do społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby nie widzieć tej wiadomości