Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy naprawdę we Francji jest tylko 40 pacjentów na 100 000 mieszkańców?

Odejście Laurenta Tubiany, badacza z Inserm, do CNews w czwartek, 23 grudnia, wywołało reakcję na portale społecznościowe. Mówił o wysokich sprawach
COVID-19 I Ty
Wariant Omikrona. „Liczby odnoszą się do 40 pacjentów w ciągu jednego tygodnia na każde 100 000 obywateli we Francji” – powiedział.

Informacje, które przykuły uwagę wielu internautów, zostały podane Najnowsze dane Który zgłosił ponad 900 000 przypadków wykrytych w ciągu 24 godzin w kraju, rekordową liczbę od początku epidemii. w trakcie publikacji
Świergot Z kanału informacyjnego kilka tysięcy razy, podczas gdy niektórzy rozumieją, że liczba jest błędna, inni uważają, że
rząd Manipuluje ogłaszanymi liczbami.

Od fałszywych

Jak zaznaczył w swoim wystąpieniu, badacz Laurent Tubiana powołuje się na osobowości z sieć strażników. Jest to sieć około 1300 wolontariuszy lekarzy ogólnych rozsianych we wszystkich regionach, odpowiedzialnych za raportowanie danych dotyczących zdrowia, zwłaszcza chorób zakaźnych, do badań i badań epidemiologicznych.

Dla mnie Druga strona cotygodniowego biuletynujuż można przeczytać, że w tygodniu 13-19 grudnia „Zachorowalność na IRA [Infection respiratoire aiguë] Z powodu wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) zaobserwowanego podczas konsultacji z lekarzem rodzinnym oszacowano go na 39 przypadków na 100 000 mieszkańców”.

Jednak dane z sieci Sentinels są włączane do skoordynowanego globalnego monitoringu krajowego przez Public Health Francedlatego nie należy podawać danych dotyczących Covid-19 w szpitalach lub domach opieki. Dlatego liczby ogłoszonej przez Laurenta Tubianę nie należy mylić z liczbą wszystkich pacjentów z Covid-19 we Francji.

Punkt epidemiologiczny opublikowany na stronie internetowej Public Health France W ciągu 50 tygodni, które badacz liczy, zachorowalność wynosi 550 przypadków na 100 000 mieszkańców. Wzrost o 8% w stosunku do poprzedniego tygodnia. Dane, które obejmują liczbę ogłoszoną przez Laurenta Tubianę, która przedstawia tylko przypadki zidentyfikowane przez medycynę ogólną.

READ  Covid: Poszukiwanie osób, które nigdy nie zaraziły się wirusem, w celu zbadania ich tajemniczej odporności

Według stanu na 20 grudnia wskaźniki te były już nieco wyższe niż Średnia zachorowalność 565,2 przypadków na 100 000 mieszkańców. Zauważ, że ta stawka obejmuje całą populację. Jest najwyższy w grupie wiekowej od 30 do 39 lat, 838,2 przypadków na 100 000 osób. Liczby skazane na wzrost, biorąc pod uwagę rekordową liczbę pozytywnych ludzi osiągniętych 23 grudnia.