Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wyjątkowa wydajność na żywo w celu uruchomienia Teleskopu Kosmicznego Webba

Już tylko kilka dni dzieli nas od jednego z najbardziej oczekiwanych momentów w historii astronomii. Największy teleskop kosmiczny, jaki kiedykolwiek zbudowano, zostanie wystrzelony na Ariane 5 z centralnego Kourou w Gujanie Francuskiej. To niezwykłe wydarzenie odbędzie się na żywo na Futurze.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Zrozum misję Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba w jedną minutę
Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, nowy pionier obserwacji kosmosu, zostanie wystrzelony 18 grudnia z Kourou w Gujanie. Po 29-dniowej podróży dotrzesz do punktu Lagrange L2, w kierunku przeciwnym do słońca. Ponieważ jego lustro jest większe niż lustro Hubble’a, którego jest następcą, JWST będzie mógł obserwować galaktyki, planety, mgławice i gwiazdy, aby dowiedzieć się więcej o historii wszechświata.

Sobota, 25 grudnia o godzinie 13:20 czasu metra, to oczekiwany czas zapłonu silnika Vulcan i etapów przyspieszania prochu dużej mocy o godz.Arianna 5 kto się ruszy? teleskop przestrzenny James Webb Przezatmosfera. To największy teleskop kosmiczny, jaki kiedykolwiek zaprojektowano. Ten technologiczny wyczyn zostanie wyeliminowany zorbitowanie podłoga do odwrócenia Soleil Aby obserwować wszechświat wPodczerwień, idealna długość fali do obserwacji zimnych obiektów we wszechświecie, takich jak planety zewnętrznei zobaczyć dalej do granic widzialnego wszechświata.

na pokrycie tego Wydarzenie Historia, Futura i Cosmonium podarowały Ci kolejny prezent jodła. Wyjątkowy program będzie można obejrzeć na żywo w sobotę 25 grudnia od godziny 12:30. Nathan Le Jennick, prelegent ze społeczności Cosmonium przedstawi wszystkie wyzwania misji, szczegóły teleskopu oraz RakietaOdpowie na wszystkie Twoje pytania!

Oferta dostępna poniżej:

Spektakl będzie również dostępny na Pages Portal społecznościowy Facebook Futura i Futura in gwiazdy, a także w serialu Skurcz z Futury. Czy nie może być? Nie panikuj, powtórki będą dostępne na Facebooku i na kanałach youtube Futura i Cosonium! Pamiętaj, aby pozostać w kontakcie burze z piorunami Zostało to ogłoszone w Gujanie i zawsze można opóźnić start w ostatniej chwili. W takim przypadku będziesz na bieżąco ze wszystkimi niezbędnymi informacjami!

READ  Potwierdzono, że krater Jezero na Marsie jest starożytnym jeziorem!

Znajdź wszystkie przydatne linki:

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?