Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ekrany – co oglądasz w programie w tym tygodniu?

Ekrany – co oglądasz w programie w tym tygodniu?

opublikowany

Wyścig z czasem o przetrwanie, proces o morderstwo, ucieczka niewolnika … oto, co w dzisiejszych czasach czekają na ciebie platformy.

Melanie Laurent w „Oxygen”

„Oxygen” w serwisie Netflix

Ostrzegam, że w tym filmie science fiction za zamkniętymi drzwiami może Ci się skończyć! Budząc młodą Liz (Melanie Laurent) w chłodzonej kapsule, nie pamiętając, kim była i jak się tam dostała. Jedyne na pewno jest to, że ma mniej niż godzinę życia, w przeciwnym razie nie będzie miała wystarczającej ilości tlenu, aby przeżyć. Ta historia, którą nakręciła w areszcie, wyreżyserował Alexander Aja i przypomina filmy takie jak „Madfun” czy „Cube”. Chociaż zajmuje to dużo czasu, scenariusz się nie zgadza, a bardzo dobra gra Melanie Laurent sprawia, że ​​„Oxygène” jest całkowicie poprawną rozrywką. Uwaga: ***

„The Monster” w serwisie Netflix

Steve Harmon (Kelvin Harrison Jr.) to genialny student filmowy, który błąka się po Harlemie z aparatem w dłoni, zawsze szukając nowych ujęć. Jego świat wali się, gdy zostaje oskarżony o zamordowanie kierownika lokalnego sklepu spożywczego. Przy wsparciu prawnika czarny nastolatek, który wydaje się być winny, będzie walczył do końca, aby udowodnić swoją niewinność … Jeśli nic nie zostanie pominięte, ten eksperymentalny film w reżyserii Anthony’ego Mandlera został ujawniony bez zdziwienia i nigdy nie został wydany. . Szkoda! Uwaga: **

„The Underground Railroad”, w Prime Video od 14 maja

W dziesięciu odcinkach ten ambitny serial reżysera Barry’ego Jenkinsa (który zdobył Oscara za swój film Moonlight z 2017 roku) opowiada o podróży młodego niewolnika Cory (Thoso Mbedu) z Gruzji do Wolnych Stanów Północnych. Skorzystasz z podziemnej sieci, a ściga ją bezwzględny łowca niewolników (Joel Edgerton).

„The Woman on the Window” w serwisie Netflix od 14 maja

Anna Fox (Amy Adams), psycholog agorafobii, mieszka w odosobnieniu w swoim domu w Nowym Jorku, obserwując świat z okna. Pewnego dnia idealnie wyglądająca rodzina przechodzi przez ulicę … a Anna jest świadkiem niewyobrażalnego. Ten thriller Joe Wrighta miał początkowo trafić również do kin, z udziałem Anthony’ego Mackie i Julianne Moore.

READ  Zmarł fotograf Joel Couchoron

„Halston” w serwisie Netflix od 14 maja

W miniserialu Ryana Murphy’ego Ewan McGregor wciela się w Roya Halstona, pierwszego wielkiego amerykańskiego projektanta mody, który osiągnął status ikony. Jej powstanie, chwała i błyskawiczny upadek zostaną opowiedziane w pięciu odcinkach. A po obejrzeniu przyczepy jedno jest pewne: zjemy je!

„Mitchell kontra maszyny” w serwisie Netflix

Chcesz się pośmiać i przeżyć przygodę? Wydany na początku maja ten szalony film animowany zabiera nas w podróż dla zwariowanej i dysfunkcyjnej rodziny, która znajdzie się w środku apokalipsy robotów i stanie się ostatnią nadzieją na ocalenie ludzkości.

„Seks” i „na żywo”

Mówiliśmy już o tym wcześniej, ale jeśli jeszcze nie jest, jest jeszcze czas na obejrzenie tych seriali. W polskiej produkcji „Sexify” studentka komputera bez doświadczenia seksualnego decyduje się na stworzenie aplikacji, która gwarantuje orgazm wszystkim kobietom. To zabawne, kontrowersyjne i nieograniczone:

Na innej płycie „Al-Hayya” podąża za seryjnym mordercą Charlesem Sobhrajem, który gra znakomitą rolę Al-Tahira Rahima. Straszne i ekscytujące, jak to jest: