Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eiffage wygrywa dwa kontrakty na morską energetykę wiatrową w Wielkiej Brytanii

Eiffage, poprzez Smulders (belgijską spółkę zależną Eiffage Métal), wygrał alians dwóch nowych kontraktów na produkcję fundamentów elektrycznych i podstacji dla morskich farm wiatrowych u wybrzeży Wielkiej Brytanii.

Smulders wygrał kontrakt z holenderską firmą Sif na produkcję i dostawę 87 rdzeni, każdy składający się z jednego elementu i jednego elementu przejściowego, do trzeciej i ostatniej fazy (C) projektu Dogger Bank. W listopadzie 2020 ta sama grupa zdobyła już 190 kontraktów bazowych na pierwsze dwie fazy (a i b) tego projektu.

W ramach tych dwóch kontraktów Smulders odpowiada za wtórne formowanie stali części przejściowych, a także montaż, powlekanie i testowanie w pełni dopasowanych części przejściowych. Produkcja elementów Dogger Bank A już się rozpoczęła w belgijskich i polskich fabrykach Smulders, a montaż, który odbędzie się w belgijskim Hoboken, potrwa około dziesięciu miesięcy.

Farma wiatrowa Dogger Bank, która łączy SSE Renewables, Equinor i Eni, znajduje się na Morzu Północnym u angielskiego wybrzeża Yorkshire. Dzięki mocy 3,6 GW będzie to największa morska farma wiatrowa na świecie po ukończeniu w 2026 roku i będzie zasilać ponad 6 milionów domów w Wielkiej Brytanii. Jest to pierwszy projekt offshore w Wielkiej Brytanii, w którym zastosowano system High Voltage Direct Drive (HVDC).

Warto zauważyć, że Smulders wygrał również kontrakt z Siemens Energy na produkcję dwóch podstacji elektrycznych dla farmy wiatrowej West Moray, która będzie wykorzystywać zastrzeżoną przez Siemens Energy technologię Offshore Module Transformer (OTM). Podstacje będą centralizować i przekształcać energię produkowaną przez 85 turbin wiatrowych.

Smulders zaprojektuje i zbuduje solidną górną część każdej podstacji. Prace będą prowadzone od kwietnia 2022 r. w belgijskich zakładach, następnie montaż będzie prowadzony w zakładzie w Newcastle w Anglii do tego czasu w celu produkcji fundamentów płaszczowych, w tym 55-częściowy kontrakt wygrany w 2019 r. dla Moray East.

Opracowany przez Ocean Winds i Ignitis Group (udziałowca mniejszościowego), Moray West znajduje się na północno-wschodnim wybrzeżu Szkocji. Gdy zacznie działać w 2024 r., flota o mocy 860 MW będzie zasilać do 640 000 domów w Wielkiej Brytanii.

READ  Volkswagen / Fabryka Baterii: Coś nowego na Wschodzie Początek 2022 r.