Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

East Wind, Gruzja, Polska i Ukraina w barażach kwalifikują się do Euro 2024!  |  Kwalifikacje europejskie

East Wind, Gruzja, Polska i Ukraina w barażach kwalifikują się do Euro 2024! | Kwalifikacje europejskie

Pod koniec wieczoru pełnego napięcia i niepewności Gruzja zakończyła Euro Grupę F z Turcją, Portugalią i Czechami. Polska dołącza do Francji, Holandii i Austrii, a Ukraina zajmuje miejsce obok Belgii, Słowacji i Rumunii.

Euro 2024, grupy

grupa A : Niemcy, Szkocja, Węgry, Szwajcaria
Grupa B : Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania
Grupa C : Słowenia, Dania, Serbia, Anglia
Grupa D : Polska, Holandia, Austria, Francja
Grupa E : Belgia, Słowacja, Rumunia, Ukraina
Grupa F : Türkiye, Gruzja, Portugalia, Czechy

Gruzja 0-0 Grecja (tablika 4-2 kwietnia)

Pod koniec popołudnia Gruzja wygrała pierwszy z trzech finałów barażowych, pokonując Grecję. Była to pierwsza seria rzutów karnych po 120 minutach bez gola na stadionie Borysa Bysadze w Tbilisi.

Gruzja zastała Gwichę Kvaratshkelię zawieszoną w półfinale, ale w meczu z Neapolem obecni mistrzowie Włoch musieli zejść z boiska z kontuzją w dogrywce po spędzeniu wieczoru na bezproblemowej grze, zaznaczając bezwzględną grecką obronę.

Kwekwesgiri w roli bohatera

Jego koledzy z drużyny, w tym George Mikudadze z Messiego i Juriko Davydashvili z Bordeaux, stanęli przed trudnym zadaniem, wysyłając drużynę Willy'ego Sagnola do Niemiec, które zakwalifikowały się do Ligi Narodów UEFA. Po dwóch greckich błędach pomocnik Leg Poznań (Polska) Nika Kwekweskiri założył bohaterski strój i oddał ostatni strzał.

Strzał Kwekwegiriego wysyła Gruzję na Euro

Walia 0-0 Polska (tablika 4-5 kwietnia)

Polska wraca do Bluesa po dwóch latach w 1/8 finału Pucharu Świata przeciwko Francji. Podopieczni Roberta Lewandowskiego zdobyli bilet do Cardiff po wyjątkowej sesji, popełniając niewielkie błędy, dopóki Daniel James nie zmierzył się z Wojciechem Szczęsnym.

Rzuty karne Wojciecha Szczęsnego dają Polsce awans do finału

Polska po emocjonującym finale w Cardiff awansowała do piątego z rzędu finału Euro.

W normalnym czasie Kiefer Moore był bliski zdobycia bramki, krótko po przerwie podbijając gospodarzy główką, którą Szczęsny znakomicie obronił. Jakub Piotrowski o włos nie przekroczył pierwszej połowy dogrywki, a Chris Mebham został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę na kilka sekund przed końcem.

READ  Mistrzostwa Świata 2023: Belgia zaczyna się eliminować ze splitem w Polsce (1-1)

Gudmundsen i jego niesamowity slalom przeciwko Ukrainie

Ukraina 2-1 Islandia

Ukraina w oszałamiający sposób wróciła do gry w drugiej połowie we Wrocławiu i po raz kolejny odrobiła deficyt, podobnie jak w ubiegły czwartek w Bośni i Hercegowinie, pokonując Islandię i czołową pozycję w grupie E.

Mudryk chce wysłać Ukrainę na Euro 2024

Bramka Alberta Gudmundssona zapewniła gościom kontrolę nad meczem w pół godziny po tym, jak Roman Yaremchuk został wykluczony ze względu na spalony. Ukraina nie dała się zwieść, a Mychajło Mudryk przypieczętował zwycięstwo pięć minut przed końcem po fenomenalnym uderzeniu Wiktora Tsienki.

⏬ Aplikacja Euro!