Dzień 2 Roland Garros na żywo: Nadal Zverev, Sinner, Gaston, Monfils… wszystkie wyniki

15:45: Kiedy Wilander sprawdza celność Rudda i Barry’ego

Kiedy Welander testuje celność Roda i Barry’ego

15:41: Pozostałe mecze są nadal zawieszone. Zatem Zverev, Nadal, Fuksovics i Tsitsipas są w tej chwili jedynymi zawodnikami grającymi tutaj, w Porte d’Auteuil.

15:34: Drugi set gra Tsitsipas. Rozstawionemu z numerem 9 zajęło 49 minut, aby zbliżyć się do drugiej rundy. Zwycięskim forhendem wygrał swój mecz i wygrał 6:4 w drugim secie. Trzyma silną głowę, choć Marton Fuksovic stawia dobry opór.

zdjęcie

Stefanos Tsitsipas podczas meczu pierwszej rundy przeciwko Fucsovics – Roland Garros 2024

Źródło: Getty Images

15:30: Tsitsipas jest w pełnej walce. Cóż za zapierający dech w piersiach mecz Foksovics i Greków na stadionie Suzanne-Lengelen. Po uratowaniu 3 break pointów przy 4 w całym secie, Węgier, który w tym secie przeszedł już długą drogę, w końcu się przełamał i pozwolił Tsitsipasowi na serwowanie i w pierwszej rundzie objął prowadzenie 2 setami do 0.

15:21: To koniec rywalizacji Nadala i Zvereva! To Rafael Nadal rozpoczyna ten mecz od serwisu! Pojedynek będzie transmitowany na żywo z komentarzem na Eurosport.fr. To jest poniżej.

15:16: Rozpoczyna się rozgrzewka. Obaj gracze przystąpili do wykonywania zwykłego „rzutu”. Już niedługo rozpoczną to długo oczekiwane spotkanie.

15:12: Nadal wchodzi na kort! To najważniejszy moment dnia, nawet w ciągu tych dwóch tygodni: być może ostatni mecz zawodnika z 14 tytułami tutaj. Hiszpan wszedł właśnie na boisko i spotkał się z gromkimi brawami! Lepiej, żeby Alexander Zverev miał mocne nerwy.

15:07: Tsitsipas bankrutuje. Po zwycięstwie w pierwszej rundzie nad Martonem Fucsovicsem Grek mógł wykorzystać przewagę w drugim akcie i objął prowadzenie. Prowadzi 3-2, zaraz za serwisem. Jest to jedyny obecnie rozgrywany mecz, ponieważ w Paryżu mocno pada deszcz w oczekiwaniu na przybycie Nadala i Zvereva do Chatrier.

15:00: Jutro Kazuo w drugiej rundzie w Lenglen. Francuz zmierzy się z rozstawionym z numerem 28 Thomasem Martinem Echeverrym.

14:59: Właśnie zakończył się jutrzejszy program. We wtorek Novak Djokovic w nocnej sesji zmierzy się z Francuzem Pierre-Huguesem Herbertem.

14:56: ŚWIATEK kwalifikuje się. Polak nie zrobi Julii Jangan przysługi, mimo że popełnił 18 (nietypowych) niewymuszonych błędów! Numer jeden na świecie uniknął tylko trzech meczów, wygrywając 1:01 z francuskimi kwalifikacjami, co spotkało się z aplauzem publiczności na korcie Philippe’a Chatriera pomimo porażki 6:1, 6:2. W kolejnej rundzie będziemy świadkami ostrej konfrontacji Świątek z byłą numer jeden świata Naomi Osaką.

zdjęcie

Reakcja Polki Igi Świątek po zdobyciu punktu podczas meczu gry pojedynczej kobiet z Francuzką Julią Jeanjean na korcie Philippe Chatrier podczas drugiego dnia turnieju tenisowego French Open w kompleksie Roland Garros w Paryżu, 27 maja 2024 r.

14:49: Syn przegrywa pierwszego seta. W obliczu bardzo silnego Arnaldiego na swoim serwisie, który był również bezbłędny w 3 break pointach uzyskanych w pierwszym akcie, Arthur Fels nie zdołał narzucić swojej siły, zarządzając tylko 6 zwycięzcami. Przegrawszy 6:3 po 38 minutach walki w pierwszym secie, Francuz będzie musiał odrobić straty.

14:44: Tsitsipas osiąga koniec napięcia. Grek właśnie wygrał bardzo zacięty pierwszy set z Martonem Fucsovicsem. Węgierski zawodnik, zajmujący 54. miejsce na świecie, prowadził 4:2, a następnie zmarnował punkt, aby rozstrzygnąć seta i po chaotycznym tie-breaku wynik 7:6. Ostatecznie różnicę zrobił Stefanos Tsitsipas, który wykorzystał swoją trzecią szansę na dokończenie meczu. Zaciska pięść.

zdjęcie

Stefanos Tsitsipas – Runda 1 – Roland Garros 2024

14:39: Nagal jest w sądzie! Jest 95. indyjskim zawodnikiem na świecie, o którym tu mówimy. Właśnie rozpoczął swoją pierwszą rundę przeciwko rozstawionej z numerem 18 Karen Khachanov. Na Błotnego Króla będziecie musieli poczekać trochę dłużej.

14:33: Gungan w to uwierzył. Na korcie Philippe Chatriera Habs odbili się od porażki w pierwszym secie, od początku przełamując serwis. Ale choć wynik wynosił 2:0, Liulia Zhiagan w końcu została przełamana.

14:32: Shelton prowadzi dwa sety do jednego z Gastonem. Drugi set był odpowiedni dla Amerykanina, który oddał fatalny forhend, aby wykorzystać ten mecz na wrzącym korcie nr 14! Bardziej mobilny niż jego przeciwnik, ma mniejsze trudności z zarządzaniem dobrą obroną i pułapkami zastawionymi przez Hugo Gastona.

14:25: Nadal-Zverev, jesteśmy bliżej. Dla przypomnienia Hiszpan z 14 tytułami na Porte d’Auteuil i Niemiec, który właśnie wygrał Masters 1000 w Rzymie, spotkają się po meczu Świątka z Jeanjanem. Czy Nadal będzie w stanie kontrolować czwarte miejsce na świecie?

14:18: Pierwszy set ŚWIATEKA. Lyulia Gangan nie była obecna w pierwszej akcji przeciwko światowemu numerowi jeden. Ten pierwszy set został przegrany w 29 minut, podczas którego Świątek po pierwszym serwisie zdobyła 9 punktów na 10, natomiast Francuzka straciła 9 punktów na 10 po drugim serwisie! 6-1 dla Polaka, który będzie starał się jak najszybciej zakończyć mecz.

14:12: Syn idzie! Przejdźmy do Trzydziestego Sądu Światowego Simona Mateo! Zmierzy się z Włochem Matteo Arnaldim, który w rankingu ATP zajmuje 35. miejsce. Podczas swojego drugiego udziału Arthur Fels spróbuje tutaj odnieść pierwsze zwycięstwo w swojej karierze.

14:07: Powrót Sheltona i Gastona. Jest oczywiste, że po przerwie spowodowanej deszczem mecze na stadionach barażowych będą mogły zostać wznowione na Porte d’Auteuil. Hugo Gaston i Ben Shilton, którzy mieli trzy lata po zdobyciu seta, zostali oklaskiwani przez ożywioną publiczność na korcie 14!

14:02: Miły gest ze strony EUBANKS. Po porażce z Jannikiem Sinnerem Amerykanin zachwycił obecnego na trybunach młodego kibica, wręczając mu jedną ze swoich rakiet.
zdjęcie

„Świątek jest faworytką, ale jeden zawodnik może ją zwątpić.”

13:56: Gungin na Chatrierze. Nadszedł czas Yuliyi Jangan, aby zabłysnąć! Światowa numer 143, która w 2022 roku dotarła do trzeciej rundy, stoi przed największym wyzwaniem: królową kortów ziemnych, Igą Świątek, dwukrotną posiadaczką tytułu i niekwestionowaną numerem jeden na świecie. Mecz właśnie się rozpoczyna na stadionie Stade Philippe Chatrier.

13:45: Rozpoczyna się Tsitsipas. Grek natychmiast stracił punkt przed publicznością na korcie Suzanne-Lenglen Court.

13:40: Korty pozostają zakryte. A priori nie powinniśmy od razu wznawiać gry na bocznych kortach… mając nadzieję, że warunki pogodowe szybko się poprawią i umożliwią wznowienie gry! Administracja turnieju nie podała jeszcze daty powrotu zawodników na stadiony.

13:30: Kwalifikacja ONS Jabeur. Pierwsza runda przebiegła bez problemów dla Tunezyjczyka, który potrzebował zaledwie 1 godziny i 21 godzin, aby zdominować światowego numer 124, Sachię Vickery. Mam nadzieję, że następny mecz będzie lepszy.”Jednakże, powiedziała rozstawiona z numerem 8, która na początku turnieju była nieco zdenerwowana, mimo że grała bez większego strachu i wygrała 6:3, 6:2.

13:28: Prognoza Tsitsipasa na LENGLEN. To Grek rozstawiony z numerem 9 musi teraz przejąć obowiązki Sinnera na korcie Suzanne-Lenglen. Zwycięzca turnieju Masters 1000 w Monte Carlo zmierzy się z Węgrem Martonem Fucsovicsem.

13:20: Grzesznik nie upadł. Po zmarnowaniu punktu meczowego przy wyniku 5:3 Włoch musiał w kolejnym meczu obronić dwa break pointy, by ostatecznie zwyciężyć z Amerykaninem Chrisem Eubanksem (2:09). Zwycięstwo 6:3, 6:3, 6:4 dla zwycięzcy Australian Open. Kwalifikuje się do drugiej rundy, gdzie zmierzy się z francuską dziką kartą Richardem Gasquetem!

13:15: Vondrousova w drugiej rundzie. Zajmująca 5. miejsce zwyciężczyni Mistrzostw Wimbledonu 2023 nie pozostała w tyle za uplasowaną na 94. miejscu na świecie Hiszpanką Rebeccą Massarową. Na korcie spędził zaledwie 1 godzinę i 14 godzin i przegrał 4 mecze z Czechem, który wygrał 6:1 i 6:3. W drugiej rundzie zmierzy się z amerykańską kwalifikantką Volynets.

13:10: Gra grzesznika: W trzecim secie Włoch prowadzi 5:3. Ons Jabeur przełamał przerwę w drugim secie i prowadził Central 3:0.

12:53: Jaber został aresztowany: Pod wodzą Central Ons Jabeur dobrze rozpoczęła turniej Roland Garros, choć o zwycięstwo w pierwszym secie musiała walczyć z Amerykanką Sashią Vickery (6-3).

12:41: Zatrzymanie meczów na przyłączonych stadionach: Na Roland Garros pada deszcz, a my drugi dzień z rzędu zdjęliśmy plandekę. Początek tygodnia może być bardzo burzliwy. Dach położymy na Chatrier przez Ons Jabeur-Sachia Vickery i na Lenglen przez Jannik Sinner-Christopher Eubanks.

12:30: Rozpocznie się przerwa Gastona Jr.: Po przegranej w drugim secie Hugo Gaston wrócił na właściwe tory w meczu z Benem Shiltonem po przerwie w trzecim secie i objął prowadzenie 3-1. Tymczasem w Simone Mathieu Arthur Fels, który w tym roku zajął 29. miejsce w turnieju Roland Garros, wystartuje przeciwko Matteo Arnaldiemu.

12:10: Shelton wraca do wszechstronnej grupy: Walka rozpoczęła się w gorącej atmosferze Kortu nr 14. Po wygraniu pierwszego seta Hugo Gaston był zmuszony oddać drugiego seta na rzecz swojego konkurenta, Bena Sheltona, rozstawionego z numerem 15 (6-3, 3-6).

Gaston-Shelton (nr 15): 6-3, 1-1

11:40: Pierwszy set Gastona! Cóż za początek Francuza, który prowadzi 6:3 nad Benem Shiltonem.

11:30: 5 niebieskich z 8 kwalifikuje się: W niedzielę na moście było już ośmiu Francuzów, a przeszło pięciu: Richard Gasquet, Caroline Garcia, Alexandre Muller, Corentin Moute i Chloe Paquet. Wręcz przeciwnie, zatrzymali się tam Ugo Humbert, Harold Mayotte i Terence Attman.

zdjęcie

Corentin Moute świętuje zwycięstwo nad Nicolasem Jarrym, niedziela, 26 maja 2024 r. / Roland Garros

11:25: Gaston zaczyna mocno: Francuz, przeciwnik rozstawionego z numerem 15 Bena Sheltona, otrzymał wspaniały serwis od swojego amerykańskiego przeciwnika i prowadził 3-2. Nie ma wątpliwości, że Pitch 14 będzie gorąco nastawiony na ten kamień milowy.

11:15: Rozpoczęcie meczów: W Lenglen Sinner przełamał przerwę i objął prowadzenie 3:1 nad Eubanksem.

11:00: Dzisiejszy program: W poniedziałek na Rolandzie Garrosie będzie mnóstwo ludzi, bo oprócz Rafaela Nadala i Alexandra Zvereva wystąpią Jannik Sinner, Iga Świątek, Stefanos Tsitsipas, Coco Gauff i Daniil Miedwiediew. Po stronie francuskiej rywalizują Léulia Jeanjean, Gaëlle Monfils, Hugo Gaston, Arthur Fils, Varvara Gracheva, Clara Borel, Luca Van Assche, Elsa Jacquemot, Fiona Ferro, Diane Barry i wreszcie Jessica Poncet.

10:57: Nadal Zverev, szok: Wszyscy czekają na ten trzeci mecz na korcie głównym. Rafael Nadal zmierzy się z czwartym rozstawionym Alexandrem Zverevem. Czy on to potrafi? Czy Niemiec przeciwstawi się gniewowi Hiszpana, którego poziom trudno ocenić?

zdjęcie

Nadal i Djokovic nie są już przerażający, naciskają osoby z zewnątrz

10:55: Witam wszystkich i witam w Rolandzie Garrosie! Drugi dzień turnieju 2024 będziemy wspólnie śledzić!