Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dzięki Timelapse Google Earth cofa się prawie czterdzieści lat wstecz, kiedy przekształca Ziemię w obrazy satelitarne

Dzięki Timelapse Google Earth cofa się prawie czterdzieści lat wstecz, kiedy przekształca Ziemię w obrazy satelitarne

PlikTopnienie pokrywy lodowej Grenlandii, zanik amazońskich lasów deszczowych, urbanizacja Dubaju … we współpracy z NASA i Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) Google opracował narzędzie, które pozwala na wizualizację ponad trzydziestu lat ewolucja planety w 3D. Funkcja Timelapse w Google Earth, opublikowana online w czwartek 15 kwietnia, podkreśla wpływ zmian klimatycznych od 1984 roku.

Plik Kariera, Który zawiera listę dwudziestu milionów zdjęć satelitarnych, można uzyskać w Google Earth. Amerykańska firma połączyła ewolucję planety w ciągu ostatnich 37 lat w pięć głównych tematów: transformacja lasów, delikatne piękno, globalne ocieplenie, urbanizacja i źródła energii.

Zmiany na całym świecie

Dzięki narzędziu Timelapse internauta może więc podróżować po całym świecie wiedząc, że żadne miejsce nie jest chronione przez te zmiany. W Ameryce Północnej lodowiec Columbia stopniowo się kurczy.

W Ameryce Południowej, Duże tereny zielone Amazońskie lasy deszczowe ustępują miejsca brunatnej ziemi.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także „Amazońskie lasy deszczowe zostały spalone przez przemysł hodowlany”.

Na pewno Zdjęcia satelitarne zrobione w UtahW Stanach Zjednoczonych górnictwo rok po roku boli w górach. Między Kazachstanem a Uzbekistanem, Morze Aralskie wysycha Stopniowo, pozostawiając piasek, aby się wynurzył.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich Dubaj posuwa się naprzód na morzu.

Dostęp do funkcji można uzyskać z przeglądarki internetowej, przechodząc bezpośrednio do Google Earth. Ponadto, aby śledzić rozwój niektórych witryn internetowych, Playlista YouTube Obecnie oferuje 290 filmów przedstawiających emblematyczne krajobrazy. Dwóch z nich umieściło nas we Francji: jedna wystawa Ekspansja do Tuluzy Drugi przedstawia budowę elektrowni słonecznej Sestas w pobliżu Bordeaux.

świat

READ  DOFUS Temporis 7: Wszystkie nasze przewodniki, porady i samouczki