Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fantastycznie i jednocześnie tragicznie – Google Earth przedstawia 40 lat szybko rozwijającego się świata

Google Earth opracował usługę Timelapse, aby lepiej pokazać ewolucję świata z zapierającym dech w piersiach widokiem 3D.

Odkryj świat rozwijający się w szybkim tempie dzięki zdjęciom satelitarnym z ostatnich 40 lat. Marzyliśmy o tym, zrobiło to Google. W czwartek 15 kwietnia, tydzień przed Dniem Ziemi, udostępniono online znaczący rozwój Ziemi, usługi wyświetlania powierzchni Ziemi. Według lidera z Doliny Krzemowej to „największa aktualizacja Google Earth od 2017 roku”.

Funkcja timelapse Istnieje od 2013 roku i oferuje regularne ogólne ulepszenia. Ale to, co obecnie oferuje Google, to renderowanie 3D, aby „zapewnić zupełnie nową perspektywę zmian, które mają wpływ na naszą planetę”. Używanie Timelapse do monitorowania zmian klimatycznych stało się już najlepszym sposobem zrozumienia katastrofalnego wpływu, jaki ludzie mają na środowisko, rok po roku …

Jednak narzędzie nie jest jeszcze w stanie obsłużyć całego świata. Koncentruje się na kilkudziesięciu miejscach pogrupowanych tematycznie (rolnictwo, wylesianie, lodowce, infrastruktura, megamiasta, kopalnie, rzeki, rozwój miast, klęski żywiołowe, przesunięcia gruntów). Jednak nadal możliwe jest przybliżenie, aby obserwować zmiany w obserwowanym obszarze z mniejszymi lub większymi szczegółami. Podobnie, widok 2D jest dostępny dla innych miejsc, co umożliwia śledzenie ewolucji w czasie.

Technicznie rzecz biorąc, wykonane wyzwanie jest gigantyczne : Mountain View musiał przetworzyć prawie 24 miliony zdjęć satelitarnych wykonanych w latach 1984-2020, ale także je animować, nakładając na siebie obrazy każdego regionu zrobione na przestrzeni lat.
Genialne i jednocześnie tragiczne.

READ  Test Rider 3000W 2021: Nasza pełna recenzja - skuter elektryczny