Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Powrót Rosji na Księżyc: kluczowe fazy

Rosja ma bardzo ambitny program eksploracji Księżyca. Ten program, prowadzony przez Roscosmos, obejmuje dwa statki desantowe, orbiter, próbną misję powrotną i łazik. Pierwsza z tych pięciu misji, Luna-25, ma wystartować jesienią. Futura daje ci krótki przegląd tych misji.

Czterdzieści pięć lat po ostatniej misji księżycowej Rosja przygotowuje się do powrotu na Księżyc Księżyc Z serią wielu misji, które będą następować po sobie przez kilka następnych lat. Należy pamiętać, że Europejska Agencja Kosmiczna weźmie udział w tych nadchodzących misjach Zrobotyzowany z Rosji. Od Luna 27 – Przezwisko Luna-Resurs – która wyląduje na Księżycu na Antarktydzie w Luna-28 – w celu pobrania próbek – nie wspominając o Luna-25 / Luna-Glob, oczekuje się, że Europejska Agencja Kosmiczna dostarczy sprzęt pochodzący z programu ExoMars (ExoMars 2016 et ExoMars 2022).

Pierwszą misją nowego pokolenia mającą dotrzeć na Księżyc będzie Luna-25, znana również pod dawną nazwą Luna-Glob. To zostanie uruchomione JesieńMoże w październiku. Wyląduje na biegunie południowym, a głównym celem będzie badanie lodu podpowierzchniowego: najnowsze obserwacje radarowe pozwoliły zlokalizować warstwy lodu wodnego we wnętrzu Ziemi, zaledwie mniej niż 50 cm od powierzchni. Lub mniej niż 1,5 metra. Ta misja ma więc ogromne znaczenie, ponieważ wiele krajów i agencji kosmicznych planuje osiedlić się na stałe na Księżycu i zamierza wykorzystywać ten lód wodny do wielu zastosowań, takich jak dostarczanie energii elektrycznej.powietrzeWoda i paliwo.

Będzie podążał za Luną-26, która powinna zostać wystrzelona w 2023 roku. Jest to orbita, której celem jest identyfikacja potencjalnych miejsc lądowania o bardzo wysokiej rozdzielczości, takich jak te, które można wykorzystać do budowy bazy i pomieścić stacje. W przypadku próbek zaawansowanych lub zwrotnych. Misje. Luna-26 będzie również wykorzystywana do badań Anomalie Magnetyzm i przyciąganie Księżyca.

READ  Oficjalnie: Call of Duty i wszystkie gry Xbox Day One w ramach Xbox Game Pass | X-Box

Kopanie na głębokość 2 metrów

W 2025 roku z Luna 27 (Luna-Resources) Rosja powróci na Ziemię na Antarktydzie w miejscu, które mogłoby pomieścić załogową bazę. Ta misja jest zdecydowanie najbardziej ambitna w całej serii. To także udział, w którym udział Europejskiej Agencji Kosmicznej jest najsilniejszy. W rzeczywistości zaoszczędzi to potencjalnemu klientowi (Platforma monitorowania i poszukiwania zasobów na miejscu do celów eksploracji, komercjalizacji i transportu). Sprzęt ten składa się z wiertła przeznaczonego do pobierania próbek z gleby księżycowej na głębokość około jednego metra oraz różnych instrumentów do ich analizy, w tym spektrometru. Plik Wiertarka Używany jest jego pochodną Wędrowiec ExoMars 2022 i będzie produkowany przez Leonardo.

Oczywiście celem tych studni jest wykrycie obecności lodu wodnego i określenie, w jakim stopniu woda ta może zostać wykorzystana i dostosowana do potrzeb przyszłych odkrywców Księżyca w celu stworzenia stałej bazy na Księżycu. Pozwoli to również zapisać plik Pilotowy system lądowania Zdolny do dokładnego lądowania w pełnej autonomii. Pojazd ten, opracowany przez firmę Airbus, wykorzystuje technologię nawigacji, a także wykrywanie i unikanie niebezpiecznych sytuacji, aby w ostatnich minutach lądowania zapewnić Lunie-27 informacje potrzebne do wylądowania na Księżycu.

Następujące misje, Luna-28 i Luna-29, nie mają jeszcze daty premiery. Luna-28 jest ważna Zwrot próbki księżyca Antarktyda zawierająca lód wodny i umiarkowanie lotne pierwiastki, takie jak miedź, sódPotas, a nawet cynk. Ta woda i te substancje lotne to największa liczba potencjalnych zasobów i są one niezbędne do uzyskania niezależności potrzebnej do obecności człowieka na Księżycu i jest niezbędnym etapem przygotowań do przyszłych misji ludzkich na Marsie, a następnie ekspansji w przestrzeń kosmiczną.

Wreszcie po dziesięciu latach Rosja mogła wysłać łazik (Luna-29). Jednak do tej pory nie zgłoszono żadnych oficjalnych informacji związanych z tą misją.