Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dzieci w wieku szkolnym na wycieczce do Polski

Saint-Éloy-les-Mines. Wizyta studyjna w Polsce. Piątek, 24 lutego, uczniowie klas III mi Jean-d’Arc powrócił do Kolegium po podróży studyjnej do Polski, pod kierunkiem Ann Renaud, Prezesa Instytutu; Camille Damoiseau, nauczycielka historii i Coline Jeannin, bibliotekarka.

W ramach corocznego programu związanego z II wojną światową, ze szczególnym uwzględnieniem Zagłady, uczniowie zwiedzili Auschwitz od niedzieli 19 do czwartku 23 lutego. Wraz z przedstawicielem stowarzyszenia „Wspólna Pamięć” odwiedzili obozy koncentracyjne i obozy zagłady Auchswitz I i Birkenau.

Aby podążać za tłumem, chcieli udać się w te miejsca, aby śledzić swoją pracę na studiach, z ocalałą z obozu śmierci i porywaczką pamięci Shoah, Ginette Kolingą, w ramach narodowego ruchu oporu i rywalizacji na wygnaniu. Ludność żydowska została eksterminowana.

Zwiedzanie z przewodnikiem obozów, miejsca okropności Holokaustu; Odwiedź wystawy artystów oraz miasta Oświęcim i Kraków. Mocna podróż, zanurzona w historii, pamięci o tych zdruzgotanych regułach, która teraz daje im wszystkie klucze, by stać się przekaźnikami pamięci jak Ginette Colinka. Podczas jej wizyty ta ostatnia poprosiła ich, aby opowiedzieli jej historię, aby horror się nie powtórzył.

Anne Renaud cytuje hiszpańsko-amerykańskiego pisarza i filozofa George’a Santayanę. „Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie”. Teraz ich kolej, żeby powiedzieć.

READ  Polska gospodarzem spotkania na rok 2025