Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dwóch astronautów wybiera się na pierwszą dwustronną wycieczkę

Dwóch z trzech astronautów pracujących na chińskiej stacji kosmicznej wykonało długi lot poza pojazdem, który stanowił kilka pierwszych lotów Chin.

W niedzielę rano dwóch chińskich astronautów (lub kosmonautów) odważyło się wyjść poza swój „niebiański pałac” Tianhe, chińską stację kosmiczną, która wciąż jest w budowie. Był to drugi spacer kosmiczny (po siódmym w Shenzhou w 2008 roku) i pierwszy lot w tandemie w historii Chin.

Tak więc Buming Liu i Hongbo Tang opuścili stację, podczas gdy przywódca misji Nie Haisheng pomógł im od środka. Ich zadaniem była kontynuacja budowy stacji kosmicznej, której rozbudowana budowa ma zakończyć się w 2022 roku.

Program zajęty, ale misja zakończona

Dzisiaj głównym celem było przeprowadzenie całej serii testów na kombinezonach astronautów. Zwróć uwagę, że są to małe perełki technologiczne, które astronauci mogą tworzyć samodzielnie, w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli, które są zbyt nieporęczne. Pracowali także na innym wyposażeniu stacji.

W szczególności przetestowali ramię robota, ekwiwalent tego dostępnego na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ten element, niezbędny na każdej stacji kosmicznej, pozwala m.in. na przechwycenie wysłanych tam jednostek; Może to być tankowanie lub nowi astronauci. Ramię następnie mocuje go do stacji, aby można było załadować jego zawartość. Wśród innych testowanych urządzeń możemy również zwrócić uwagę na kamery panoramiczne, śluzę powietrzną stacji oraz system powrotu awaryjnego.

Fantastyczny program, trwający w sumie siedem długich godzin. Następnie astronauci bezpiecznie wrócili na stację. To duże osiągnięcie chińskiego programu kosmicznego, który dojrzewa w imponującym tempie. Ten sukces przychodzi po szczególnie owocnym roku dla chińskiej przestrzeni. Szczególnie pamiętamy wysłanie swojego pierwszego łazika na Marsa i odzyskanie skał księżycowych.

READ  Thomas Pesquet został pierwszym francuskim dowódcą Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Oczekuje się, że załoga wykona drugi lot jeszcze w tym roku, zanim powróci na Ziemię we wrześniu przyszłego roku.