Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

To jest powód, dla którego nie powinieneś pić kawy szczególnie na pusty żołądek, bądź ostrożny!

Czy jesteś typem, który pije kawę rano prosto z łóżka? Wiedz bardzo dobrze, że nie powinieneś tego robić. Kawa może być szkodliwa dla zdrowia, jeśli weźmiesz ją do zabawy. Nie martw się, zespół redakcyjny Objeko dostarcza aktualnych informacji na ten temat. jesteś gotowy ?

Nigdy nie powinieneś pić kawy na pusty żołądek

Według kilku ostatnich badań około 62% Francuzów spożywa kawę do śniadania. Ale wiedz, że to szaleństwo może być szkodliwe dla zdrowia, gdy napój pije się na pusty żołądek. To jest opinia A specjalistyczne : “Filiżanka kawy stymuluje wydzielanie kwasu solnego, substancji, która pomaga rozkładać żywność. Może to prowadzić do refluksu, wzdęć i zgagi. Na dłuższą metę może być odpowiedzialny za zapalenie błony śluzowej żołądka, powodując regularne bóle.“.

Według dietetyka spożywanie kofeiny na pusty żołądek ma również działanie przeczyszczające. Rzeczywiście, według niej, obecność kwasu chlorogenowego, aktywnego składnika, który zwiększa produkcję kwasu żołądkowego, stymuluje jelita. Wiedz również, że jeśli cierpisz na kolopatię lub zespół jelita drażliwego, może to spowodować Biegunka Ból brzucha. Nie jest dobrze czuć się w ten sposób, tylko dlatego, że piłeś kawę na pusty żołądek, prawda? Zwłaszcza, że ​​to nie jedyne ograniczenie kawy na pusty żołądek.

źle dla twojego mózgu

Jeśli właśnie zobaczyliśmy, że picie kawy na pusty żołądek może być trudne dla żołądka, redakcja Objeko może powiedzieć, że może to mieć również wpływ na innych. Zwłaszcza na twoim mózgu. Dzieje się tak, ponieważ może powodować mimowolne zaburzenia ruchowe, takie jak drżenie, negatywnie wpływać na nastrój i nasilać objawy lękowe u osób, które na to cierpią. Aby uniknąć tych wszystkich niedogodności, najlepiej wypić pierwszą filiżankę kawy po zjedzeniu sucharu.

Ale jeśli nie możesz zjeść śniadania, a nadal chcesz mieć w ustach smak kawy, są rozwiązania. W rzeczywistości istnieje szeroka gama napojów, które są pozbawione kofeiny i smaku i są absolutnie pyszne. Nie martw się, w następnym akapicie redakcja Objeko poda kilka małych przykładów napoju, który nie sprawi, że Nie Źle na pusty żołądek.

READ  Stany Zjednoczone uważnie śledzą fragment chińskiego pocisku, który ma wylądować na ziemi w ten weekend

Kawa mniszkowa lub jęczmienna

Na początku tego akapitu opowiemy o mniszkach lekarskich. To może być rozwiązanie Twojego problemu. Rzeczywiście smakuje podobnie do kawy i jest przygotowywany w ten sam sposób. W przeciwieństwie do kawy, która bywa ekscytująca, mniszek lekarski nie zawiera kofeiny, której tutaj szukamy. Jeśli chodzi o jego przygotowanie, nic prostszego. Można go moczyć w gorącej wodzie tylko przez pięć minut.

Inną ciekawą alternatywą zamiast porannej kawy jest kawa jęczmienna. Podobnie jak w przypadku mniszka, smak i wygląd są jak kawa. I nie ma też kofeiny. Kawa jęczmienna jest bogata w błonnik. Jest więc sprzymierzeńcem naszego układu pokarmowego. Aby go skonsumować, wystarczy upiec kaszę jęczmienną na patelni, a następnie uprażony jęczmień zanurzyć w garnku z wrzącą wodą na 10 minut. Filtruj i ciesz się. Gorąco czy zimno, to zależy od Ciebie.