Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dużo krytyki, Guardiola broni swoich opcji po klęsce Manchesteru City

Po pokonaniu Manchesteru City w finale Ligi Mistrzów (1: 0 z Chelsea), Pep Guardiola czuł, że nadal dokonuje najlepszego wyboru i wolałby, aby puchar był w połowie pełny.

Czy Pep Guardiola pożałuje utraty Rodriego i Fernandinho jako defensywnego pomocnika po raz pierwszy w tym sezonie? Czy uważa, że ​​powinien był zacząć Joao Cancelo, czy zostawić Raheema Sterlinga na ławce, tak jak robił to przez całą fazę pucharową? Kataloński trener bronił się po przegranym finale Ligi Mistrzów 1: 0 z Manchesteru City z Chelsea.

„Stworzyła najlepszy skład. Niezależnie od tego, czy było to z Lyonem, Paris Saint-Germain czy Dortmundem, starałem się, aby 11 najlepszych graczy wygrało mecz. Gracze to wiedzą. Myślę, że Gundogan (Ustaw się przed obroną zamiast Rodriego i Fernandinho, uwaga redakcji„Zagraliśmy dobrze i byliśmy wyjątkowi” – powiedział Pep Guardiola w komentarzach przekazanych przez Manconniana.

„Wyjątkowy sezon dla nas”

Zapytany, czy ta porażka oznaczała gorzką porażkę dla niego i klubu, Pep Guardiola wolał podkreślić ścieżkę i fakt, że drużyna jest mimo wszystko mistrzem Anglii. „To był dla nas wyjątkowy sezon. To było marzenie, żeby tam być. Niestety nie mogliśmy wygrać. Dla wielu w klubie był to ich pierwszy raz” – powiedział hiszpański trener, który wcześniej powiedział w RMC Sport . W pełni zamierzał „wrócić” do finału ze Skybluesem.

Nie ma jednak wątpliwości, że od razu wprowadza: „Nie mogę jeszcze myśleć o następnym sezonie. To był sezon 62 meczów. (…) To było naprawdę trudne dla nas wszystkich, na tym świecie w pandemii. itp. ”. . A przed przyznaniem się, aby potwierdzić odczucia kibiców: „Jeśli dzisiaj przeanalizujemy mecz, to oczywiście jest nam smutno”.