Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bajrang Bunia przegapi Mistrzostwa Polski w klasyfikacji generalnej i zdecyduje się trenować w Rosji

Indyjski zapaśnik Bajrang Punia przegapi kolejną imprezę Serii Rankingowej w Polsce, mówiąc, że desperacko musi trenować na macie z silnymi partnerami treningowymi przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, ponieważ kategoria 65 kg jest pełna lepszych zawodników.

27-latek powiedział, że pandemia negatywnie wpłynęła na jego harmonogram treningów, ponieważ nie mógł podróżować za granicę i nikogo nie można zaprosić do Indii na szkolenie.

Podczas gdy inni indyjscy zapaśnicy związani z igrzyskami pojadą do Polski, Bajrang pojedzie do Rosji.

„Przed igrzyskami potrzebuję więcej treningu. Ostatnie osiemnaście miesięcy było ciężkie. Na zewnątrz nie było zawodów ani obozów treningowych. Posiadanie partnerów do sparingów stało się dużym wyzwaniem. Fitness to także wyzwanie.

„W mojej klasie jest 10-12 zapaśników i każdy z nich jest w stanie pokonać każdego. Nie ma ulubionego zapaśnika do 65 kg. Nie mogę przygotować się na konkretnego zawodnika i jeśli go nie wystawię na lot.

„Muszę więc skupić się na treningu, więc zaplanowałem wyjazd do Rosji. Czekam na wizę. W Rosji będzie wielu silnych zapaśników, w tym mistrzowie świata i igrzyska olimpijskie”.

Słaba obrona nóg i punkty we wczesnej fazie gry były dla niego przekleństwem, ale Bajrang powiedział, że ciężko pracował, aby poprawić te dwa punkty.

Jego ogromna siła i wytrzymałość zawsze dają mu przewagę nad konkurentami.

„Ostatecznie mój trener mówi, że tracę dużo siły w procesie regeneracji, więc teraz staram się nie narażać tych wczesnych punktów. Mój trening był taki, odkąd zacząłem do tego stopnia, że ​​moja gra stała się bardziej zorientowana na siłę.” Ale wciąż pracuję nad obroną mojej nogi i polepszaniem się sytuacji. ”

Bajrang powiedział, że opowiada się za zorganizowaniem Igrzysk Olimpijskich w Tokio zgodnie z planem, pomimo rosnącego chóru odwołującego Igrzyska w związku z pandemią.

READ  Zły gest Antonio Rudigera wobec Paula Pogby idzie źle w Niemczech

„Jako sportowiec chcę, aby igrzyska olimpijskie szły naprzód. Żaden gracz nie powie, że chce odwołać igrzyska”.

Indie wystawią na Igrzyska w Tokio potężną ośmioosobową drużynę, a Bajrang wyraził przekonanie, że kraj zdobędzie co najmniej cztery medale.

Bajrang powiedział, że wsparcie dla sportowców znacznie się poprawiło od 2016 roku, ale trzeba zrobić więcej lokalnie.

„Zawsze mówimy o medalach olimpijskich, ale musimy wspierać sportowców we wczesnych latach życia. Jeśli sportowcy otrzymają udogodnienia i wsparcie w młodym wieku, Indie będą również silnym krajem olimpijskim, takim jak Stany Zjednoczone.

W odpowiedzi na inne pytanie Bajrang powiedział do 2005 roku, że nie wiedział o igrzyskach olimpijskich.

„Im dalej szedłem, tym szerszy był mój horyzont. Cele stawały się coraz większe, od patriotyzmu po międzynarodowe, a potem zacząłem myśleć o igrzyskach olimpijskich. Do 2005 r. Nie wiedziałem nawet o igrzyskach. do naśladowania. Uwielbiałem Dangals ”.

Bajrang powiedział, że pomoc zagranicznego trenera pomogła mu, ponieważ wcześniej walczył o znalezienie silnych partnerów za granicą ze względu na barierę językową, ale od przybycia Shako Bentinidis sprawy stały się łatwiejsze.

Przeczytaj wszystkie najnowsze wiadomości, najświeższe informacje i wiadomości dotyczące koronawirusa tutaj